Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

MACD İndikatörüne Göre Bitcoin’in Ayı Düzeltmesi Boğaya Dönüyor!

Ana Sayfa » GÜNCEL » MACD İndikatörüne Göre Bitcoin’in Ayı Düzeltmesi Boğaya Dönüyor!
MACD İndikatörüne Göre Bitcoin’in Ayı Düzeltmesi Boğaya Dönüyor!

© Reuters.  © Reuters.

Şu anki ayı piyasasını basit bir “düzeltme” olarak adlandırmak oldukça cesur bir ifade ve bu son Bitcoin (BTC) balonunun tepesinde BTC satın alan çok sayıda küçük kripto yatırımcısına gülünç gelebilir. Bununla birlikte bir kripto analistine göre, Bitcoin hala “devam eden bir boğa piyasasında” ve piyasa değerine göre önde gelen kriptoda bir düzeltmeden başka bir şey yok ve yatırımcıların mevcut fiyatlardan BTC biriktirmesi gerekiyor.

Dave the Wave, analizini aylık MACD üzerine yoğunlaştırıyor
Analist ayrıca, ağırlıklı olarak aylık MACD İndikatörüne dayanan hipotezin gerekçesini de sunuyor. MACD İndikatörü, analist ve trader’lar tarafından önemli trend değişikliklerini işaretlemek için kullanılan bir momentum göstergesidir. Popüler kripto para birimi analisti Dave the Wave, analizini aylık MACD üzerine yoğunlaştırıyor. Önceki analizinde analist, aylık MACD’nin mevcut ayı piyasasının altına işaret ettiğini ve hatta diğer kripto varlık göstergelerinde fiyat dalgalanmalarını öngördüğü öne sürdü.

En son grafiklerinde analist, mevcut ayı piyasasında nerede olduğumuzu, bir dip seviyesinin ne zaman gerçekleşeceğini ve Bitcoin fiyatının bir kez daha yükselişe geçip geçemeyeceğini belirlemek için paha biçilmez bir bakış açısı sunmak için aylık MACD’e odaklanıyor. Analistin aylık MACD’yi yorumlaması, grafiğin orta çizgisinin altına düşerek asla “ayı bölgesine” ulaşmadığı yönündedir. 2014-2015 BTC ayı piyasası boyunca aylık MACD sadece kısa bir süre orta çizginin altına düştü ve grafikte V şeklinde bir dip oluşturarak hemen yukarı doğru sıçradı.

Kripto analisti: Bitcoin’in ayı düzeltmesi boğaya dönüyor!
Ayrıca analist, aylık MACD’in histogramının muhtemelen “geri dönebileceğini” ve eğer yaparsa “düzeltmenin sonunu çok iyi bir şekilde yükselişle gösterebileceğini” öne sürüyor. Bitcoin şu anda karışık ticaret seansları ile işlem görüyor. Dave the Wave ayrıca, gecikme göstergesinin “büyük bir geri dönüşün” işareti olduğunu ve momentum döndüğünde, “Bitcoin’i kimsenin durduramayacağını” belirtiyor. Twitter takipçileri tarafından analizin daha açık yorumlanması istendiğinde analist, Bitcoin’in şu anda devam eden bir boğa piyasasında olduğunu ve lider kriptoda yaşanan düşüşlerin bir düzeltmeden başka bir şey olmadığını belirtiyor.

Ayrıca analist yatırımcılara Bitcoin’in roket değerine ayarlandığını belirterek mevcut fiyatlardan BTC biriktirmelerini tavsiye ediyor. Tabii ki analist, aylık MACD konusunda yanılıyor olabilir ve düşüş momentumu Bitcoin fiyatını daha da aşağı çekebilir. Her iki durumda da aylık MACD, trend değişikliklerinden kâr elde etmeyi umut eden tüm trader’lar için değerli bir araç ve zor Bitcoin fiyat tabanının tahmin edilmesine yardımcı olabilir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da takip edin, Facebook (NASDAQ:FB) sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

The post MACD İndikatörüne Göre Bitcoin’in Ayı Düzeltmesi Boğaya Dönüyor! appeared first on Kriptokoin.com.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

MACD İndikatörüne Göre Bitcoin’in Ayı Düzeltmesi Boğaya Dönüyor! - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Telegram’ın Duruşması Ertelendi WSJ Araştırması: Bitcoin Fiyatı ile Altın Arasındaki Korelasyon Bize Neyi Anlatıyor? Binance CEO’su: ‘Halka Arz Planımız Yok’ Flaş kripto para haberleri: Trump’ın Bitcoin (BTC) rallisine katkısı, VeChain’in yeni ürünü ve XRP, Eter, EOS, TRON, IOTA haberleri BitMEX CEO’su Arthur Hayes’den Yıl Sonu Bitcoin Fiyat Tahmini ABD Hazine Bakanlığı, İki Bitcoin Adresini Yaptırım Listesine Ekleme Kararı Aldı!

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır