Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Kenya’daki Blockchain Uzmanından Yorum: ‘Ülke Ekonomisini Tokenlaştırmalıyız’

Ana Sayfa » GÜNCEL » Kenya’daki Blockchain Uzmanından Yorum: ‘Ülke Ekonomisini Tokenlaştırmalıyız’
Kenya’daki Blockchain Uzmanından Yorum: ‘Ülke Ekonomisini Tokenlaştırmalıyız’Kenya’daki Distributed Ledgers and Artificial Intelligence ekibinin başında yer alan Bitange Ndemo, Kenya’daki dijital dönüşüm hakkında bazı yorumlarda bulundu. Ndemo’ya göre hükümet, ülke ekonomisini tokenlaştırmaya 09.

Distributed Ledgers and Artifical Intelligence adlı ekip, Kenya hükümeti tarafından kamu sektöründe Blockchain teknolojisinden nasıl faydalanılabileceğinin araştırılması için kuruldu. Ekibin içerisinde çeşitli Blockchain şirketler, uzmanları, araştırmacıları ve onların yanında kanun yapıcılar, düzenleme mercileri bulunuyor.

Ülkedeki Bilgi ve Komünikasyon Teknolojileri Bakanlığı (ICT) tarafından düzenlenen bir toplantıya katılan Ndemo, hükümetin git gide artan yozlaşmayla mücadele etmek için ülke ekonomisini tokenlaştırmaya başlaması gerektiğini düşünüyor. Ndemo’ya göre hükümet bu sayede daha az para basmaya başlayabilir:

“Genç nüfusu daha sonradan itibari paraya dönüştürülebilecek tokenlarla ödeme almaya teşvik ederek ekonomiyi tokenlaştırmamız gerekiyor.”

Ndemo’ya göre tokenların yayılması durumunda ülkedeki işsizlik oranında da ciddi bir düşüş görülebilir. ICT yetkililerinden olan Jerome Ochieng, hükümetin bu konuyla ilgili yapılmış önerileri dikkate alacağını ve bir değerlendirme yapacağını belirtti.

Kenya Merkez Bankası bundan birkaç ay önce ülkedeki bankalar için özel bir genelge hazırlayarak bankaları kripto para ile yapılan işlemlere karşı uyarmıştı. Merkez bankasının başkanı olan Patrick Njoroge kripto paraların yasa dışı amaçlarla kullanıldıklarını, anonim olduklarını, herhangi bir merkeze bağlı olmadıklarını hatırlattı.

Kripto para sektörü Afrika geneline yayılmaya başladı ve kıta genelindeki pek çok ülke bu alanda birbirinden farklı araştırmalar yürütmeye başladı.

Kenya’daki Blockchain Uzmanından Yorum: ‘Ülke Ekonomisini Tokenlaştırmalıyız’ isimli makale Ömer SAKMAR tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Kenya’daki Blockchain Uzmanından Yorum: ‘Ülke Ekonomisini Tokenlaştırmalıyız’ - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Forbes yazarı: Bitcoin, bu ay Globalcoin ile 10,000 doları aşabilir Trump yönetiminden kötü şöhretli Bitcoin borsası ve yöneticisine 100 milyon dolarlık dava Kripto Para Hackerları Bu Kez de Sevgililer Günü’nü Yalnız Geçirenleri Hedef Aldı Cardano Toplu Satışlarla %10,03 Düşüş Yaşadı Neden nakit kullanmayı bırakıp Bitcoin almalısın? Bitcoin’de Fiyatlar Sıkıştı; Nereye Sert Kıracak? BTC ETH XRP Teknik Analizi

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır