Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Litecoin Kurucusu Charlie Lee’den Anket Geldi: Sektörü Kim Domine Edecek?

Ana Sayfa » GÜNCEL » Litecoin Kurucusu Charlie Lee’den Anket Geldi: Sektörü Kim Domine Edecek?
Litecoin Kurucusu Charlie Lee’den Anket Geldi: Sektörü Kim Domine Edecek?Litecoin kurucusu olan Charlie Lee, dün Twitter’da enteresan bir konuya değindi. Sürekli olarak son dönemde karşımıza çıkan ‘Bitcoin maksimalisti’ tabirine bir açıklık getiren Lee, farklı birkaç şeyi de bir araya getirerek, takipçilerine önemli sorular sordu. Başarılı yönetici, şu anda kendini ‘Bitcoin maksimalisti’ olarak tanıtan isimlerin aslında birer ‘Bitcoin Extremist’ olduğunu belirtirken, bu tabiri de, diğer tüm koinlerin sıfırlanacağını ve tek kalan koinin Bitcoin olacağını savunmaları ile birleştirdi.

Lee, sektörde bu tarz isimlerin sayısının giderek arttığını belirtirken, bu durumun giderek daha sert bir şekilde savunulduğunu da belirtti.

Lee, Bitcoin maksimalisti kavramının aslında savunduğu şeyi ise şöyle açıkladı:

”Bitcoin maksimalisti demek, Bitcoin’in dominant kripto para olarak kalacağını savunan ancak buna karşın, diğer bazı başarılı projelerin de sektörde varlığını sürdüreceği anlamına gelen bir tanımdır. Bunun tersine, benim Bitcoin ekstremisti demeyi tercih ettiğim kişiler ise, sadece Bitcoin’in varlığına inanıyorlar ve başka hiçbir şeyle ilgilenmiyorlar. Onlara göre, diğer tüm kripto paralar sıfırlanacak ve diğer tüm projeler tam bir sahtekarlık ürünü.”

Lee, daha sonra da takipçilerine konu ile ilgili bir anket yaptı. Ankette, kendinizi bu yukarıdakilerden hangisi olarak tanımlarsınız sorusunu soran Lee’nin anketine 20 binden fazla kişi katıldı.

Buna göre, kendini Bitcoin maksimalisti olarak tanımlayan kişi sayısının oranı yüzde 48 olurken, Bitcoin ekstremisti olanlar ise yüzde 9’da kaldı.

Litecoin Kurucusu Charlie Lee’den Anket Geldi: Sektörü Kim Domine Edecek? isimli makale Nihat Emre KOCAASLAN tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Litecoin Kurucusu Charlie Lee’den Anket Geldi: Sektörü Kim Domine Edecek? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Ünlü Araştırmacı: Bitcoin Muhtemeşem Değil, Ancak E Mail de İlk Çıktığında Eksiklere Sahipti Bitcoin (BTC) vadeli işlem emir defteri patladı: Bakkt’tan yeni rekor ve 400 Milyon dolarlık tasfiye Latin Amerika ve Doğu Asya İçerisindeki LocalBitcoins Hacmi, Rekor Seviyeye Yükseldi Teksas’a 100 dönümlük dünyanın en büyük Bitcoin madenciliği tesisi Analist: Bitcoin Düzeltmeye Girmezse İyice Yükselebilir Dogecoin (DOGE) Fiyatı Yükselişte…

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır