Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Lightning Network’de Para Göndermek Artık Daha Kolay

Ana Sayfa » GÜNCEL » Lightning Network’de Para Göndermek Artık Daha Kolay
Lightning Network’de Para Göndermek Artık Daha KolayBitcoin’de son dönemin en büyük teknik gelişmesi olarak Lightning Network’ü (LN) göstermek gayet mümkün ancak LN’nin şu an için hacminin ve kullanım alanının çok geniş kitlelere ulaştığını söylemek pek de doğru olmaz.

Otoritelere göre, bu duruma sebep olan en temel şey, teknik zorlukların dışında, kullanıcıların yeterli bilgiye ve donanıma sahip olmaması. Bazı şirketler ise, bu konu ve LN ile ilgili diğer süreçlere odaklanarak, bu işi daha fazla kişiye ulaştırmak ve daha da fazla kolaylaştırmak istiyorlar.

Şu anda LN temel olarak şöyle çalışıyor: Bir kişi, iki taraf arasında geçerli olacak bir kanal açıyor ve o kanalın işlemesi için gereken BTC miktarını yatırıyor. Kanal kapasitesinin desteklediği miktar kadar BTC alışverişi, iki taraf arasında hızlı, ucuz ve güvenli bir şekilde yapılıyor.

Bu noktada devreye giren İsveç merkezli girişim Bitrefill ise, adına Thor dediği yeni bir sistemin tanıtımını yaptı. Konuyla ilgili konuşan şirketin CEO’su John Carvalho, şunları söyledi:

”Thor sayesinde insanlar ellerinde BTC olmadan da LN’yi kullanabilecekler. Yapmaları gereken tek şey, sistemi açmak ve Thor’u yüklemek. Daha sonra süreç işliyor.”

Thor, kanal açılışını BTC’ye ek olarak Litecoin, Ethereum, Dash ve Dogecoin ile de yapabiliyor. Kanal açıldıktan sonraki otuz günlük süreç içinde ise kanalın aktifliği Bitrefill tarafından sağlanıyor.

Bu ve benzeri çalışmaların, LN’nin kapasitesini ve kullanım alanını arttırması bekleniyor.

Lightning Network’de Para Göndermek Artık Daha Kolay isimli makale Nihat Emre KOCAASLAN tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Lightning Network’de Para Göndermek Artık Daha Kolay - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

MoneyGram Xrapid Ağında İşlem Yapmaya Başladı Madenciliğin Çevreye Zararından En Az Etkilenen Ülkeler AB’de! Ethereum’da 255 dolar destek noktası önemli İddia: Rusya, Petrol Destekli Bir Kripto Para Birimi Üretebilir Bloomberg Kurucusundan Bitcoin Mesajı Çin’de Mahkeme Kararı: ‘Kripto Para Aktarımı Yapmak Yasak Değil’

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır