Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Lider Kripto Para Birimi Bitcoin’in Fiyatı 1 Yıl Önce Bugün, 20.000 Dolara Ulaşmıştı!

Ana Sayfa » GÜNCEL » Lider Kripto Para Birimi Bitcoin’in Fiyatı 1 Yıl Önce Bugün, 20.000 Dolara Ulaşmıştı!
Lider Kripto Para Birimi Bitcoin’in Fiyatı 1 Yıl Önce Bugün, 20.000 Dolara Ulaşmıştı!Bitcoin, geçtiğimiz sene bu tarihte, bazı kripto para borsalarında 20.000 dolar seviyesini aşarak tüm zamanlarının en büyük rekorunu kırmıştı. Basın saatine göre 3.280 dolardan işlem gören Bitcoin, tüm zamanların en yüksek seviyesine kıyasla %83.5’lik bir düşüş yaşadı ve düşüş hala tam olarak bitmiş sayılmaz. Bitcoin 1 Ocak 2018 tarihinden bu yana ise, %76’lık bir düşüş yaşadı.

İki yıl ve dönemler karşılaştırıldığında, aradaki fark çok kesin bir şekilde gözükmekte. 2017 yılının 1 Kasım tarihine yüksek bir ivme ile giriş yapan kripto para piyasası, o zamanlar önde gelen ABD borsalarında olası bir Bitcoin vadeli işlem onayının spekülasyonu ile yükselişe geçmişti. 2018 yılına bakıldığında ise, aynı tarihlerde yine benzer bir ürün, Bitcoin ETF’si bekleniyor olsa da, SEC’in buna onay vereceğini düşünen insan sayısı şu an bile hala oldukça az.

Onay verilen Bitcoin vadeli işlemlerinin FOMO yaratması ile piyasaya akın akın yatırımcı girmesi, Bitcoin’in tam olarak 17 Aralık 2017 tarihinde 20.000 doları aşmasına ve daha sonra hafif hafif düşmesine geçmesine neden olmuştu. FOMO çılgınlığı öylesine kuvvetliydi ki, evini, arabasını satanlar, kredi çekenler bile soluğu kripto para piyasasında buldu.

2018 yılına girişle birlikte stabil olarak düşüş yaşayan fiyatın sebepleri arasında ise, birden fazla olay mevcut. Çin ve Güney Kore’de yaşanan regülasyonlarla ilgili baskılar, milyonlarca dolarlık hacklenmeler, Bitcoin ETF’sinin reddi ve başka başvuruların ertelenmesi, 6.000 doların aşağısına inilmesi bunlardan sadece bir kaç tanesi.

Lider Kripto Para Birimi Bitcoin’in Fiyatı 1 Yıl Önce Bugün, 20.000 Dolara Ulaşmıştı! isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Lider Kripto Para Birimi Bitcoin’in Fiyatı 1 Yıl Önce Bugün, 20.000 Dolara Ulaşmıştı! - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Uphold Kullanıcıları En Çok XRP Tercih Ediyor: DASH ve BAT da Listede Bitcoin ETF reddi sanıldığı kadar kötü olmayabilir Güney Kore Hükümeti Blockchain’i Lojistik Alanında Kullanıyor KodakOne Projesinin Başı, Parasını Ödeyemediği Geliştiricileri ile Dertte! BtcTurk Kullanım Rehberi Kripto paralar Bitcoin düşüşünden hangi oranda etkilendi?

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır