Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Kuzey Koreli Hackerlar Kripto Para Sektörüne En Çok Zarar Verenler Arasında!

Ana Sayfa » GÜNCEL » Kuzey Koreli Hackerlar Kripto Para Sektörüne En Çok Zarar Verenler Arasında!
Kuzey Koreli Hackerlar Kripto Para Sektörüne En Çok Zarar Verenler Arasında!Kripto para borsaları ve kripto para sektörü bugüne kadar yaşadığı en büyük zararı ve en sert darbeleri hep hackerlardan aldı. Sektör her yeni darbe ile düşüşe geçti ve düzenleyici kurumlar ile geleneksel haber kaynakları da kripto para birimlerini eleştirmek için yeni fırsatlar elde etti.

19 Ekim tarihinde yayınladığımız bir haberde de belirttiğimiz üzre, kripto para sektörünün geçtiğimiz iki yıl boyunca hackerlara kaptırdığı toplam miktar 882 milyon doları aşmakta.

Ancak araştırmanın en dikkat çeken kısımlarından birisi ise, Kuzey Koreli hackerlar ve hacker grubu Lazarus. Lazarus isimli bu saldırgan grup Group-IB isimli araştırma firmasının bulgularına göre kripto para sektörüne tamı tamına 571 milyon dolarlık zarar vermeyi başardı.

Elde bulunan veriler onaylanmış ve bir çok kişi tarafından bilinen veriler olduğu için, grubun pek bilinmeyen diğer kurumlara ve deep web tabanlı platformlara da saldırıda bulunmuş olabileceği düşünülüyor. Yani temel olarak Lazarus’un kripto para sektörüne ve topluluğuna verdiği zarar 571 milyon dolardan daha da fazla olabilir. Daha önce Şubat ayında ortaya çıkan haberlerde de, Kuzey Koreli Lazarus grubunun ünlü Coincheck hacklenmesinden sorumlu olabileceği vurgulanmaktaydı. Zaten grup yaptığı saldırılardan en büyük payı da Coincheck olayından almıştı ve söz konusu saldırı sonrası Japonya kripto para borsaları için olan düzenlemeleri inanılmaz bir şekilde sıkılaştırma kararı aldı.

Maalesef Japonya’nın aldığı önlemler pek etkili olmadı ve daha sonra yine başka bir ünlü hacklenme olayı Mt. Gox yaşandı. Son olayın Kuzey Koreli grup ile ilgili olup olmadığı bilinmese de, sektöre en çok zarar veren saldırılardan bir tanesi olarak tarihe geçti.

Kuzey Koreli Hackerlar Kripto Para Sektörüne En Çok Zarar Verenler Arasında! isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Kuzey Koreli Hackerlar Kripto Para Sektörüne En Çok Zarar Verenler Arasında! - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Atomic Swap Özelliği, BitPay’e de Geliyor Son çeyrekte ”en çok kazandıracak kripto paralar” için 5 uzman bir araya geldi İyimser Bitcoin fiyat tahminleri devam ediyor: Önce 12bin, ardından 22bin dolar Bitcoin 5% artışla 5.527,0 seviyesinin üzerine çıktı Binance Dört Adet Tokeni Platformundan Çıkartıyor Kripto Para Borsası OKEx de Bitcoin SV Tartışmasına Dahil Oldu!

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır