Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Kuzey Kore Merkezli Hackerlar Saldırıların Dozunu Arttırdı!

Ana Sayfa » GÜNCEL » Kuzey Kore Merkezli Hackerlar Saldırıların Dozunu Arttırdı!
Kuzey Kore Merkezli Hackerlar Saldırıların Dozunu Arttırdı!

© Reuters.  © Reuters.

South China Morning Post, Kuzey Kore merkezli hacker gruplarının ülke yönetimi tarafından verilmiş emir sonrasında yeniden kripto para saldırganlığına başladıkları ve siber saldırılar düzenlemeye devam ettiklerini açıkladı. Bir süre önce Kuzey Kore’nin 2018 yılında milyonlarca dolarlık kripto para çaldığı ortaya çıkmış ve çalınan kripto paralar sayesinde ülke ekonomisinde iyi artış olduğu ve gıda dahil tüm ekonomik para gerektiren konularda siber saldırganlar tarafından çalınmış Bitcoin ve kripto paraların kullanıldığı açıklanmıştı.

Saldırılar sonucu milyon dolarlar çalındı
South China Morning Post, Kuzey Koreli hackerların artık sadece kripto para borsalarına değil, bireysel yatırımcıların borsa hesaplarına da saldırmaya başladıkları ve bireysel kripto para yatırımcılarının hesaplarındaki kripto paraları çalmak için yeni yazılımlar ve teknikler geliştirmeye devam ettikleri belirtildi. Bir süre önce siber saldırganların elde ettikleri kazancın bu yıl sonuna kadar 400 milyon doları aşabilecek olduğuna yönelik ve 400 milyon doları aşıp 1 milyar dolara yükselmeye başladığına yönelik iddialar ortaya çıkmış ancak bu iddialar Kuzey Koreli siber saldırganlar tarafından değil, siber güvenlik şirketleri tarafından yapılan araştırmalar sonrası ortaya çıkmıştı.

Bu içerik bitcoinsistemi.com’da yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Kuzey Kore Merkezli Hackerlar Saldırıların Dozunu Arttırdı! - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Bitcoin için iki ünlü analistten iki fiyat tahmini Siber Güvenlik Uzmanı: Kripto Paralar, Artık Düzenleyici Kurumların İlgi Alanında, Eski Günler Geride Kaldı Pizza devi Domino’s, 110 bin dolarlık Bitcoin veriyor! FATF, Birleşik Krallık’ın Kripto Para Düzenlemelerini Yetersiz Buluyor Dolar Yükseldi, Türk Yatırımcılar Kazandı! ABD’li Kongre Üyesi Gerçeğin Farkında: Bitcoin Yok Edilemez

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır