Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Kriptolar Yükseliyor; Bank of America Blockchain Patentine Başvurdu

Ana Sayfa » GÜNCEL » Kriptolar Yükseliyor; Bank of America Blockchain Patentine Başvurdu
Kriptolar Yükseliyor; Bank of America Blockchain Patentine Başvurdu

© Reuters.  © Reuters.

Investing.com – Bitcoin ve diğer kripto paralar Pazartesi günü yükseldi. ABD Menkul Kıymetler ve Borsalar Komisyonu’nun (SEC), Bitcoin yatırım fonlarına yapılan başvuruları yeniden inceleyeceğine dair gelişmeler, dijital paraların yükselmesini sağlamaya devam ediyor.

Bitcoin %0,20 artışla Bitfinex Borsası’nda 6.725,10 dolara ulaştı.

Kripto paralar genel olarak yüksek iken, toplam piyasa sermayelendirmesindeki dijital döviz kapasitesi, Cuma günü 212 milyar dolara kıyasla, bu haberi yazarken, 217 milyar dolar seviyesinde.

Ethereum %0,50 artışla 276,25 dolara ulaştı. Üçüncü en büyük yapay döviz olan XRP, %1,41 değer kazanarak 0,32780 dolar olurken, Litecoin %0,62 artarak 57,509 dolar oldu.

SEC’in Bitcoin ETF başvurularını reddetme kararını yeniden gözden geçireceğini söylemesiyle yapay dövizler, Cuma günü değer kazandı. Geçen hafta SEC, bitcoin piyasalarındaki dolandırıcılık ve manipülasyon endişelerine atıf yaparak, Bitcoin ETF kaydı için başvuran 9 şirketin başvurusunu reddetmişti.

Öte yanda, Bank of America (NYSE:BAC) kripto para depolamasını güvene almak için blockchain patentine başvurdu. Finans devi, blockchain ve dijital dövizle ilişkili 50 patent için başvuru yaptı.

23 Ağustos patenti, bir veri güvenliği formu olarak şifrelemeyi uygulayan ve belirli blockchain bloklarına veri bağlayan bir uygulama olarak tarif edilmektedir.

Bank of America, kripto parayla alakalı patentlere başvuran birtakım finans kurumundan yalnızca birisi. Pek çok banka yöneticisi Bitcoin ve diğer paralar aleyhinde konuşurken, şirketler, yapay dövizler ardındaki teknoloji olan blockchaine karşı artan bir ilgi gösteriyor.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Kriptolar Yükseliyor; Bank of America Blockchain Patentine Başvurdu - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Bitcoin’de güçlü sıçrama: 5300 eşiği geçildi Goldman Sachs Kendi Kripto Parasını Duyurdu Ünlü Wall Street Analisti Tom LEE İstanbul’a Geliyor! CME Group Bitcoin Vadelileri Rekor Hacimde Cory Johnson: XRP, Bitcoin ve Ethereum’dan Daha Az Enerji Harcıyor BitTorrent Eski Yöneticisi: TRON’un Bu İşi Yürütecek Kapasitesi Yok

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır