Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Kriptolar, Otomatik Botların Fiyatları Manipüle Ettiği Raporunun Ardından Düşüşte

Ana Sayfa » GÜNCEL » Kriptolar, Otomatik Botların Fiyatları Manipüle Ettiği Raporunun Ardından Düşüşte
Kriptolar, Otomatik Botların Fiyatları Manipüle Ettiği Raporunun Ardından Düşüşte

© Reuters.  © Reuters.

Investing.com – Kripto paralar Çarşamba günü, otomatik işlem programları dijital para fiyatlarını manipüle edebileceği raporlarının ardından düşüş yaşadı.

Bitcoin %1,58 düşüşle 6.462,10 dolara geriledi.

Kripto paralar genel olarak düşük iken, toplam piyasa sermayelendirmesindeki dijital döviz kapasitesi, Salı günkü 221 milyar dolara kıyasla bu haberi yazarken, 215 milyar dolar seviyesinde.

Ethereum %4,65 düşüşle 218,62 dolara geriledi. Üçüncü en büyük yapay döviz olan XRP, %8,44 değer kaybederek 0,52136 dolar olurken, Litecoin %4,94 kayıpla 57,509 dolar oldu.

Otomatik işlem yazılımı programları arasındaki düzenleme eksikliği, Wall Street Journal raporuna göre botlara fiyatları manipüle etme imkanı veriyor.

Yapay para fiyatlarının manipüle edilmiş olduğu ilk kez söylenmiyor. New York Genel Avukatı Barbara D. Underwood, geçen ayki bir raporda manipülasyona karşı uyarıda bulundu.

Rapora göre, “herhangi bir mekan, manipülatif veya kötü niyetli davranışları tolere ettiğinde, tüm pazarın bütünlüğü risk altındadır.”

Kripto para platformlarını işaret eden WSJ raporuna göre, düzenleme eksikliği botların büyük bir ölçekte fayda sağlamasına izin veriyor.

CoinList başkanı ve kurucu ortağı Andy Bromberg gazeteye verdiği demeçte, “bu tür bir faaliyet şu an piyasada yaygın,” dedi.

Diğer gelişmelerde, Bank of America (NYSE:BAC) tahminlerine göre, Bitcoin’in arkasındaki teknoloji olan blockchainin piyasa değeri 7 milyon doları bulabilir.

Bu değerlendirme, tüm hizmetlerin %2’sinin aynı anda blockchain üzerinde çalışacağı ve Amazon (NASDAQ:AMZN) ve Microsoft (NASDAQ:MSFT) gibi daha büyük teknoloji firmalarının yararlanacağı varsayımına dayanıyor.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Kriptolar, Otomatik Botların Fiyatları Manipüle Ettiği Raporunun Ardından Düşüşte - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

18 Temmuz kripto para piyasaları özeti ve Bitcoin‘de (BTC) son durum Sıcak Gündem!!! SEC, kripto para çıkarma ve ticareti konusunda yeni bir açıklama yayınladı… Litecoin’e Yeni Logo! Başarılı analistten korkunç tahmin: ”Bitcoin fiyatı 2.000 dolara düşebilir.	“ IBM yöneticisinden sansasyonel Bitcoin tahmini: 1 milyon dolar olacak Facebook’un Kripto Para Projesi Hakkında Bilinmesi Gereken 5 Detay!

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır