Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Bitcoin Geri Dönüş Sinyali Veriyor mu? indikatörler Ne Söylüyor?

Ana Sayfa » GÜNCEL » Bitcoin Geri Dönüş Sinyali Veriyor mu? indikatörler Ne Söylüyor?
Bitcoin Geri Dönüş Sinyali Veriyor mu? indikatörler Ne Söylüyor?


Bitcoin Geri Dönüş Sinyali veriyor mu? Bitcoin ve diğer kripto paraların yükselişe geçtiği bugünlerde, özlenen boğa sezonunun gelip gelmediği sorusu herkesin kafasını kurcalıyor. Acaba bu yükseliş için kullandığımız indikatörler ne söylüyor ?

Bitcoin Geri Dönüş Sinyali Veriyor mu? indikatörler Ne Söylüyor?Bitcoin‘in bugünkü yükselişini simetrik üçgen modellemesine yerleştirdiğimizde, üçgenin düne oranla çok daha tepe noktalarda birleştiğini görüyoruz. Bu da boğaların oluşturduğu desteğin gayet sağlam olduğunu bize gösteriyor.

İçinde bulunduğumuz günde alım hareketleri gerçekten çok güçlü bir talep oluşturuyor. Stokastik gösterge de, alım noktasındaki bu taleple beraber, 2017 başındaki gibi tekrardan bir yükseliş trendinin geri gelebileceğinin sinyallerini bizlere veriyor.

RSI indikatörüne baktığımızda ise, dalgalanmadan kar marjı elde edenlerin 6600 dolar seviyelerinden bir miktar satış yaptıklarını ve bu yapılan satışlar neticesinde fiyatların biraz dengelendiğini görüyoruz.

100 saatlik SMA yı incelediğimizde boğaların oluşturduğu desteğin, aşağı yönlü satış işlemlerine oranla çok daha güçlü olduğunu görüyoruz. Bu da bizlere Bitcoin’in sağlam bir destek bulduğunu ve önümüzdeki günlerde emin adımlarla tırmanışa geçeceğinin bir göstergesi olabilir.


Bitcoin geçtiğimiz haftayı çok inişli çıkışlı hareketlerle ve haberlerle geçirdi. Bunlardan en önemlisi de kamu kurumlarının (örneğin SEC gibi) Bitcoin hakkında düzenleyici bir takım işlemler yapıyor olmasıydı. Bununla beraber, IMF ‘den gelen kripto paraların siber güvenlik riskleri taşıdığı yönündeki açıklamalar, yatırımcıların çoğunun telaşlanmasına neden oldu.

Buna, SEC‘in ICO dolandırıcılığına yönelik söylemleri de eklenince, Bitcoin’in sıçrayışı, yeni haftanın başına sarkmak zorunda kaldı. Ayrıca çıkan bu haberler Bitcoin hakkında verilecek olan EFT onayının olumsuz sonuçlanacağına dair insanların aklında soru işaretleri bıraktı.

Ancak yapılan bu kadar olumsuz söylem ve oluşan bunca riske rağmen, yatırımcıların kazanç iştahı sönmek bilmedi. Riski göze aldılar ve kazanacaklarına inandılar. Akabinde de beklenen Bitcoin fiyat sıçraması gerçekleşti.

Birçok yerleşik finans kurumu yapılan bu yatırımları çok riskli olarak değerlendiriyor. Ancak unuttukları bir şey var. O da şimdiye kadar teknolojik devrimlerin alt edilemediği gibi bundan sonra da alt edilemeyeceğidir.

Sonuç olarak ileriye baktığımızda, kripto para piyasalarını etkileyebilecek bazı faktörler olsa da, bizler Bitcoin fiyatının artmaya devam edeceğini düşünüyoruz.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Bitcoin Geri Dönüş Sinyali Veriyor mu? indikatörler Ne Söylüyor? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Araştırmacı: Gemini USD Endeksli Stabil Koin’ini İstediği Zaman Dondurabilir İşte Bitcoin ve Altcoin Tahmin ve Tavsiyelerine En Çok Güvenilen 10 İsim ABD’deki Federal Rezerv Yetkilisi Blockchain Hakkında Konuştu Ripple’ın XRP havale ağı 25 ülkeye ulaştı: İşte o ülkeler Bitcoin 20% oranında düştü Bu model, Bitcoin’i aylardır beklenen seviyeye götürüyor

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır