Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Kriptolar Karışık; New York AG Ofisi Borsaları ‘Kırılgan’ Olarak Niteliyor

Ana Sayfa » GÜNCEL » Kriptolar Karışık; New York AG Ofisi Borsaları ‘Kırılgan’ Olarak Niteliyor
Kriptolar Karışık; New York AG Ofisi Borsaları ‘Kırılgan’ Olarak Niteliyor

© Reuters.  © Reuters.

Investing.com – Kripto paralar Çarşamba günü karışık seyretti, New York Eyalet Savcısı Genel ofisi (AG), dijital döviz piyasasını manipülasyona karşı kırılgan olarak nitelendirdi.

Bitcoin %0,38 düşüşle 6.301,80 dolara geriledi.

Kripto paralar genel olarak hafif düşük iken, toplam piyasa sermayelendirmesindeki dijital döviz kapasitesi, Salı günü 197 milyar dolara kıyasla, bu haberi yazarken, 196 milyar dolar seviyesinde.

ETH/USD, Ether, %0,68 düşüşle 206,50 dolara geriledi. XRP, %3,64 değer kazanarak 0,31754 dolar oldu ve Litecoin %1,23 kayıp ile 52,803 dolardan işlem gördü.

New York AG raporuna göre yapay para borsaları, piyasa manipülasyonuna ve düşük tüketici korumalarına karşı kırılgan.

32 sayfalık raporda, borsaların yatırımcıyı korumak için fazla bir şey yapmadıkları iddia ediliyor.

Raporun belirttiğine göre, “sektör, şüpheli ticaret faaliyetlerini tespit etmek ve cezalandırmak için geleneksel ticaret sahalarına benzer şekilde ciddi piyasa gözetim kapasitelerini henüz uygulamaya koymadı.”

Diğer gelişmelerde, bir grup banka ve majör ticaret firmaları, emtia ticaretini finanse etmek için ilk blockchain tabanlı platformu kuruyor.

BNP Paribas (PA:BNPP), Citi, ING ve MUFG Bank’ı içeren girişim, komgo SA olarak anılacak ve merkezi Cenova’da olacak. Yılın sonlarına doğru hayata geçirilmesi bekleniyor. İşlem sürecini hızlandırarak, kırtasiyeciliği kullanmak yerine yatırımcıların dijital kredi mektubu kullanımına imkan verecek.

Komgo SA’nın CEO’su Souleima Baddi, “komgo SA’nın kuruluşu, ortak bir endüstriyel inovasyon görüşünü vurguluyor ve emtia ticareti içerisinde gerçekten açık ve daha etkin bir ağ kurmak için üyeleri arasında süregelen taahhüttün altını çiziyor,” dedi.

Şirketin, ilk olarak enerji ticaretinde teknolojiyi kullanması ve ondan sonra tarım ve madenlere de genişletmesi bekleniyor.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Kriptolar Karışık; New York AG Ofisi Borsaları ‘Kırılgan’ Olarak Niteliyor - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

İsviçre’li Varlık Yönetimi Firması Tiberius, Maden Destekli Token’in Piyasaya Çıkışını Geciktiriyor 0x ZRX Coinbase Pro’da Listelendi! Rus Polisi, Kripto Para Odaklı Saadet Zinciri Sahibini Tutukladı Tecrübeli analist: Altcoin’lerde büyük yükseliş bekleyenler hayal kırıklığına uğrayabilir OTCXN Bünyesindeki Kripto Para Ağı Büyümeye Devam Ediyor Hong Kong Protestocuları Bitcoin Kullanıyorlar

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır