Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Yale’in Kripto Yatırımı, Daha Fazla Kurumsal Yatırımcı Çekecek Mi?

Ana Sayfa » GÜNCEL » Yale’in Kripto Yatırımı, Daha Fazla Kurumsal Yatırımcı Çekecek Mi?
Yale’in Kripto Yatırımı, Daha Fazla Kurumsal Yatırımcı Çekecek Mi?

2/2


2/2


Geçtiğimiz günlerde dünyanın en büyük ve eski üniversitelerinden olan Yale’in, dijital varlık ve finans alanındaki eski kurtlar tarafından kurulan 400 milyon dolarlık kripto fonuna yatırım yaptığı haberleri ortaya çıkmıştı.


İlgili haber:
İddia: Yale Üniversitesi 400 Milyon Dolar Toplayan Kripto Fonuna Yatırım Yaptı

Bloomberg‘in Cuma günü yayınladığı bir habere göre, 2017 yılında 27.2 milyar dolarlık gelir elde eden Yale, Paradigm firmasının geçtiğimiz aylarda topladığı 400 milyon dolarlık yatırımı yapan kurumlardan bir tanesi konumunda. Kurumun Paradigm’e tam olarak ne kadar yatırım yaptığı bilinmiyor ve New Haven, Connecticut merkezli okul konu hakkında gönderilen sorulara da herhangi bir cevap vermedi.

Yale’in Kripto Yatırımı Neden Bu Denli Önemli?
Yale ve Swensen küresel piyasa içerisindeki en büyük kolej gelirlerinden birisini yönetmekte. Geçtiğimiz 30 yıllık süre boyunca Yale’in elde ettiği gelirler ABD içerisindeki diğer bütün akademik kurumları geride bıraktı ve Swensen’in kurumsal yatırımcı piyasasında en çok izlenilen ve takibe alınan figürlerden birisi olmasını sağladı.

Yani aslında Yale’in yaptığı yatırımları örnek alan bir çok kurumsal isim mevcut. Yapılan bu önemli katkı, sektöre karşı çekinceleri olan diğer firmaları da direkt olarak kripto para almak yerine dolaylı yoldan Paradigm gibi kripto fonlarına yatırım yapmaya itebilir. Daha sonra söz konusu olay kurumsal FOMO’ya bile yol açıp geçen senenin boğa rallisine örnek bir çıkış sergileyebilir.

Yale’in yatırımı tabii ki Goldman Sachs (NYSE:GS), Citigroup (NYSE:C) veya Morgan Sachs gibi kurumlarla aynı etkiye sahip olmasa da, kesinlikle etkili olacağı bir gerçek.

Yale’in Kripto Yatırımı, Daha Fazla Kurumsal Yatırımcı Çekecek Mi? isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Yale’in Kripto Yatırımı, Daha Fazla Kurumsal Yatırımcı Çekecek Mi? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Madencilere Elektrik Kesim Şoku! Kripto Paraların Menkul Kıymetlerin Yerini Alması Yakın Mı? Teknolojistler Yanıtladı Londra merkezli kripto para borsası yanlışlıkla Bitcoin Cash dağıttı Bakkt Platformu CEO’su İddialı Konuştu: Kripto Para Piyasası Devrime Hazır Olsun 10 Bin Doları, 2 Haftada 39’a Katladı Yeni bir Bitcoin borsası geliyor ve IEO pazarını hedef alıyor

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır