Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Kriptolar Düşüyor, Madencilik Firması 2 milyar$ Değerinde IPO Yaratmanın Peşinde

Ana Sayfa » GÜNCEL » Kriptolar Düşüyor, Madencilik Firması 2 milyar$ Değerinde IPO Yaratmanın Peşinde
Kriptolar Düşüyor, Madencilik Firması 2 milyar$ Değerinde IPO Yaratmanın Peşinde

© Reuters.  © Reuters.

Investing.com – Kripto paralar Salı günü düşüşteydi, Bitcoin 8.000$ seviyesinin yakınlarında dolaşıyor ve geçtiğimiz haftanın düşük değeri 7.972,40$’dan çok uzakta değil.

Bitcoin en son saat 15.20’de Bitfinex borsasında %3,45 düşerek 8.201,10$’a geriledi.

Dijital varlığın değerindeki düşüşlere rağmen, en büyük ikinci Bitcoin madencilik firması Temmuz ayında ilk kamu tekliflerinde 2 milyar$’a çıkma planları olduğu duyurusunu yaptı. Bu, şimdiye kadar en büyük Bitcoin odaklı IPO olabilir.

Salı günü Reuters’in haberine göre, kripto para madencilik firması olan Canaan Inc bir Bitcoin firması olarak değil, blok zincir ve yapay zekayla ilgilenen bir çip üreticisi olarak parayı artırma planları yaptıklarını söyledi. Pekin bazlı şirket, Çin’deki kripto para maden baskılarına rağmen geçtiğimiz ay düzenleme onayı almıştı.

Sanal döviz fiyatları ve ilgilerinin çoğalmasıyla beraber, dijital para madenciliğine olan talep yükseldi ama Bitcoin fiyatları madenciliğe olan ilginin azalmasıyla bu yıl %40 değer kaybı yaşadı.

Yine de, Canaan yıllık bazda %3 büyüdüğünü ve 2017’de 1,3 milyar yuan (yaklaşık 204 milyar$) kâr elde etti.

Diğer dijital para fiyatları da Salı günü düşük seyrediyor, Dünya’nın en büyük ikinci kripto para birimi Ethereum %3,98 azalarak 682,90$ oldu. En büyük üçüncü sanal döviz Ripple da %3,98 kaybederek 0,66055$ olurken, Litecoin %2,98 azaldı ve 132,21$’a indi.

Diğer haberlerdeyse, küresel yatırım firması eToro kripto para tekliflerini genişletiyor ve bir borsa ve dijital cüzdan yaratma planları yapıyor, ABD’li sosyal yatırım sitesi hali hazırda 10 sanal dövize teklifte bulundu ve daha fazlasını ekleme planlarına sahip.

Bu sırada, dijital paraların geleceğine etki edebilir düzeyde kripto paralar ABD’de politik bir meseleye dönüşmek üzere. Kaliforniya’da Cumhuriyetçi kongre adayı Brian Forde 100.000$’a yakın bir sanal para bağışında bulundu. Eski MIT’s Digitual Currency Initiative başkanı dijital dövizleri desteklemeyi düşündüğünü ve seçmenlerin oluşturduğu politik tercihlerin kaydını almak için blok zincir teknolojisini kullanmayı planladığını söyledi. Ülkenin diğer yanında, Bitcoin destekçisi Manny Alicandro Mayıs ayının başlarında New York Başsavcılığı için GOP bileti peşinde olduğunu açıklamıştı.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Kriptolar Düşüyor, Madencilik Firması 2 milyar$ Değerinde IPO Yaratmanın Peşinde - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Analistlerin Bitcoin tahmini birleşti: “2020’ye yeni rekorla gireceğiz.” Bitcoin, Ethereum ve XRP Düşüyor, Waves Yükseliyor! WSJ: Regülatörler Geçtiğimiz İki Yılda Kripto Şirketlerine Karşı 90’dan Fazla Dava Açtı! TRON destekli Tether stablecoin’i artık piyasada Alex Krüger: Bitcoin İlk Satın Alma Bölgesine Yaklaşıyor, BTC, Ethereum, XRP, Litecoin ve Bitcoin Cash Fiyat Görünümü Bitcoin 4.000’in Üzerinde! 100 Milyon XRP Harekete Geçti, Son Dakika Kripto Para Haberleri

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır