Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Kriptolar Düşüşte, Mastercard B2B Blockchaini Araştırıyor

Ana Sayfa » GÜNCEL » Kriptolar Düşüşte, Mastercard B2B Blockchaini Araştırıyor
Kriptolar Düşüşte, Mastercard B2B Blockchaini Araştırıyor

© Reuters.  © Reuters.

Investing.com – Kripto paralar Salı günü düşüş yaşadı, Bitcoin 6.300 dolara geriledi.

Bitcoin %1,94 düşüşle 6.323,50 dolar oldu.

Kripto paralar genel olarak hafif düşüş iken, toplam piyasa sermayelendirmesindeki dijital döviz kapasitesi, Pazartesi günü 201 milyar dolara kıyasla, bu haberi yazarken, 197 milyar dolar seviyesinde.

ETH/USD, Ether, %4,63 düşüşle 207,73 dolara geriledi. XRP, %8,83 değer kazanarak 0,30647 dolar oldu ve Litecoin %3,97 kayıp ile 53,448 dolardan işlem gördü.

Küresel ödeme devi Mastercard (NYSE:MA), ABD Patent ve Marka Ofisi’nin yayınladığı üç patent uygulama başvurusuna göre, yüksek hacimli işletmeler arası (B2B) işlemleri günümüze uygun hale getirecek blockchain tabanlı bir sistem geliştirdi.

Başvurularda, MasterCard blockchainin verileri temiz ve katılımcı tarafların kolayca okuyabileceği bir formatta depolamak için B2B takımları tarafından kullanılabileceğini söyledi.

Patente göre, “blockchain gibi defterlerin kullanıldığı durumlarda, defterler belki de daha fazla yarar sağlayabilir. Değişmez ve tahrifata karşı dirençli olabilir, böylece bu tarz verilerin güvenilirliğini artırabilir.”

Diğer gelişmelerde, Ripple bankaların işlemleri hızlandırmasına yardım edecek yeni bir ürün piyasaya sürüyor.

Ripple’da Asya – Pasifik ve Ortadoğu ilişkileri düzenleme başkanı Sagar Sarbhai, xRapid’in Pazartesi günü doğacağını ve kısa sürede koşacağını söyledi.

Sarbhai’nin CNBC ile yaptığı bir röportajda xRapid’le ilgili, “önümüzdeki bir ya da iki ay içinde ürünün üretim içinde canlı olarak ortaya çıkmasına dair iyi haberler göreceğinizden çok eminim,” dedi.

Öte yanda akıllı dijital para likidite sağlayıcısı Bancor, cross-chain likiditesine geçiyor. Şirket, kullanıcılara EOS ve Ethereum arasındaki bir aralıkta işlem yapma olanağı sunacak. Şirket daha önce Ethereum ağının temeliydi.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Kriptolar Düşüşte, Mastercard B2B Blockchaini Araştırıyor - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

“Ponzi planı” olarak nitelenen Ethereum uygulamasında kritik güvenlik açıkları Buyrun cenaze namazına!! Bitcoin 3600 dolara düştü! Bitcoin, küresel durgunluğun tadına ilk kez varacak olabilir Rakuten’in Kripto Hamlesi Devam Ediyor Şili’deki Kripto Para Borsası Buda Lightning Network’ü Destekleyecek Ripple’dan, Bitcoin ticaretine hapis cezası uygulayan ülkeye kritik hamle

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır