Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Kriptolar Düşüşte, Madencilik Ekipmanına Olan Talebin Zayıfladığı Öngörülüyor

Ana Sayfa » GÜNCEL » Kriptolar Düşüşte, Madencilik Ekipmanına Olan Talebin Zayıfladığı Öngörülüyor
Kriptolar Düşüşte, Madencilik Ekipmanına Olan Talebin Zayıfladığı Öngörülüyor

© Reuters.  © Reuters.

Investing.com – Kripto paralar Cuma günü düşüş yaşadı. Çip üreticisi devi Taiwan Semiconductor Manufacturing Company (TSMC), dördüncü çeyrekte madencilik için zayıf bir işlemci talebi öngörüyor.

Bitcoin %1,67 düşüşle 6.558,40 dolara geriledi.

Kripto paralar genel olarak düşük iken, toplam piyasa sermayelendirmesindeki dijital döviz kapasitesi, Perşembe günkü 210 milyar dolara kıyasla bu haberi yazarken, 207 milyar dolar seviyesinde.

Ethereum %2,36 düşüşle 206,55 dolara geriledi. Üçüncü en büyük yapay döviz olan XRP, %3,43 değer kaybederek 0,46125 dolar olurken, Litecoin %1,72 azalarak 53,484 dolar oldu.

Kripto madencilik devi Bitmain’in başlıca tedarikçisi TSMC, gelir büyümesinin kripto maden piyasasında “devam eden zayıflıktan” dolayı yavaşlayacağını söyledi. Şirket, 2018 için yıllık gelir büyüme öngörüsünü düşürdü.

Coindesk raporunda, Bitmain’in ilk halka arz (IPO) uygulamasına göre, 2017 yılında ve 2018’in ilk yarısında toplam çip tedarikinin yaklaşık %60’ının TSMC’den geldiği görüldü.

ABD ve Çin arasındaki vergiler diğer Çinli maden imalatçılarını da etkileyebilir. Madencilik yazılım ithalatı %25 vergi ile karşı karşıya. Ticari vergiler, Hong Kong’taki Çinli imalatçılar Canaan Creative ve Ebang International’ın planlanmış IPO’larına olumsuz etki edebilir.

Diğer gelişmelerde, Rusya Federasyonu Merkez Bankası başkanı Elvira Nabiullina, yapay dövizlere olan piyasa heyecanının sönmeye başladığını söyledi.

Perşembe günü FINOPOLIS inovatif finansal teknoloji forumunda, “eskiye baktığımızda blockchain gibi teknolojiler büyük bir heyecanla karşılandı ancak bizce, şimdi böyle teknolojilere karşı tavırlar değişti,” dedi.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Kriptolar Düşüşte, Madencilik Ekipmanına Olan Talebin Zayıfladığı Öngörülüyor - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Dev Bitcoin borsası Binance, Launchpad kurallarını güncelledi Dev Bitcoin Balinaları ve XRP FUD Ekibi İş Başında! Buterin’in Ethereum’u Bırakıyor İddiaları Yine Gündemde, Buterin İddialara Yanıt Verdi Ethereum ve Stellar geleceğin Visa’sı olabilir İşte Mayıs Ayının En Çok Kazandıran ve Kaybettiren Kripto Paraları! Trump Tweet Attı, Bitcoin’in Google Aramaları Uçtu!

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır