Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Kriptolar Düşüşte, FSB Piyasanın İzlenmeye Gerek Duyduğunu Söylüyor

Ana Sayfa » GÜNCEL » Kriptolar Düşüşte, FSB Piyasanın İzlenmeye Gerek Duyduğunu Söylüyor
Kriptolar Düşüşte, FSB Piyasanın İzlenmeye Gerek Duyduğunu Söylüyor

© Reuters.  © Reuters.

Investing.com – Küresel Mali İstikrar Kurulu izlenmesi gerektiğini söyledikçe, kripto paralar Çarşamba günü düşüş yaşadı.

Bitcoin %0,66 düşüşle 6.587,90 dolara geriledi.

Kripto paralar genel olarak düşük iken, toplam piyasa sermayelendirmesindeki dijital döviz kapasitesi, Salı günkü 218 milyar dolara kıyasla bu haberi yazarken, 217 milyar dolar seviyesinde.

Ethereum %0,47 düşüşle 226,38 dolara geriledi. Üçüncü en büyük yapay döviz olan XRP, %1,41 değer kaybederek 0,47101 dolar olurken, Litecoin %1,31 kayıpla 58,143 dolar oldu.

Küresel Mali İstikrar Kurulu’nun Çarşamba günü söylediğine göre, küresel istikrara tehlike arz etmeseler bile kripto varlıkların izlenmesi gerekiyor.

FSB bir değerlendirmede, “mevcut bilgilere dayanarak, kripto varlıklar şu an küresel mali istikrara karşı maddi bir risk oluşturmuyor. Bununla birlikte, piyasa gelişmesi hızı ışığında tetikte bir incelemeye gerek duyuluyor,” dedi.

Diğer gelişmelerde, sanal paraların hırsızlık yoluyla çalınması, Siber güvenlik şirketi CipherTrace’den çıkan bir rapora göre, yılın ilk dokuz ayında yaklaşık %250 artışla 927 milyon dolara yükseldi.

Daha küçük hırsızlıklar da büyüyor. 20 – 60 milyon dolar aralığındaki kara para aklama ve diğer kriminal aktiviteler üçüncü çeyrekte 173 milyon dolara yükseldi.

Reuters’in bir röportajında CipherTrace CEO’su Dave Jevans, “düzenleyiciler hala birkaç yıl geride kalıyor, çünkü güçlü kara para aklama yasalarını gerçekten uygulayan birkaç ülke var,” dedi.

Bitcoin ve diğer paraların popülaritesi arttıkça siber güvenlik, suçluların platformlar ve cüzdanlardaki kusurları ortaya çıkarması nedeniyle, pazardaki en büyük tehditlerden biri haline geldi.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Kriptolar Düşüşte, FSB Piyasanın İzlenmeye Gerek Duyduğunu Söylüyor - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

XRP’nin Toplam Piyasa Hacmi, Ethereum’a Çok Yaklaştı! XRP İkinciliğe Mi Oynuyor? Bitcoin Trading İşlemlerinde Japon Yeni, ABD Dolarını Geçti! Craig Wright: ”Bitcoin ABC’yi Bahçemi Gübrelemek İçin Kullanacağım” Bitcoin’de 2019’u doğru tahmin eden BitPay yöneticisinden 2020 öngörüleri Araştırma: Bitcoin fiyat keşfi için en önemli 10 borsa Tim Draper: Bitcoin Fiyatı, Bakkt’ın Piyasaya Çıkışından Dolayı ”Birazcık Artış Yaşayabilir’

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır