Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Kriptolar Düşüşte; Fransız Tütün Mağazaları Bitcoin Satacak

Ana Sayfa » GÜNCEL » Kriptolar Düşüşte; Fransız Tütün Mağazaları Bitcoin Satacak
Kriptolar Düşüşte; Fransız Tütün Mağazaları Bitcoin Satacak

© Reuters.  © Reuters.

Investing.com – Kripto paralar Perşembe günü düşüş yaşadı. Ticaret, Şükran Günü tatili sırasında zayıf kalırken, Fransız tütün tüccarları önümüzdeki yıl mağazalarında Bitcoin satmayı planlıyor.

Bitcoin %2,57 düşüşle 4.537,90 dolara geriledi. Salı günü keskin düşüşler sırasında 4.411,00 doları görmüştü.

Kripto paralar genel olarak düşüş yaşamışken, toplam piyasa sermayelendirmesindeki dijital döviz kapasitesi Çarşamba günkü 150 milyar dolara kıyasla bu haberi yazarken, 147 milyar dolar seviyesinde.

Ethereum %4,92 düşüşle 133,85 dolara geriledi. Üçüncü en büyük yapay döviz olan XRP, %1,76 değer kaybederek 0, 44332 dolar olurken, Litecoin %1,27 kayıpla 33,510 dolar oldu.

Fransa’daki tütün perakendecileri, 1 Ocak 2019’da başlamak üzere bitcoin makbuzu sunacak. Proje Fransız şirket Keplerk tarafından oluşturuldu ve müşterilere, makbuzlarını bitcoine çevirme ve platformdaki cüzdanlarında saklama imkanı sunacak.

Şirket, bir yılı aşkın bir süredir perakende yatırımcılarına satış yapmanın bir yolunu arıyordu ve işlem üzerinde %7 komisyon ücreti almayı planlıyor.

Fransız merkez bankası, KEplerk’in girişimini denetlemez. Ayrıca yatırımcıları dijital paralara yatırımın potansiyel riskleri karşısında uyardı.

Merkez Bankası Çarşamba günkü bir değerlendirmede, “bunlar tamamen spekülatif varlıklar ve döviz değiller. Bitcoin ya da diğer kripto varlıklara yatırım yapanlar, risklerini de alıyorlar,” dedi.

Diğer gelişmelerde, Saudi Press Agency’ye göre Suudi Arabistan, kendi dijital parasını piyasaya sürmeye yaklaştı.

Krallığın merkez bankası Suudi Arabistan Para Otoritesi (SAMA) inovasyon müdürü Mohsen Al Zahrani’nin ajansa anlattığına göre, BAE ile yapılmış olan proje 2019 ortalarında bitmiş olacak.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Kriptolar Düşüşte; Fransız Tütün Mağazaları Bitcoin Satacak - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Bitcoin 6000 direncini kırdı. Sırada ne var? Ripple’a Japonya’dan darbe: Bankalar XRP ile iş birliğinden çekiliyor Bitcoin ETF’si: SEC Üyesi Gecikme Hakkında Detay Paylaştı ve Gereklilikleri Vurguladı Bitcoin’de Düşüş Sürüyor, Ethereum, Ripple (XRP) Son Dakika Fiyat Görünümü BitTorrent Kurucusu: Ne TRON’la Ne de Justin Sun’la Hiçbir Bağım Yok Ripple topluluğu Dogecoin kurucusunu canından bezdirdi. O da çözümü…

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır