Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Kriptolar Düşüşte; AB Düzenleyicileri ICO Vakalarını İzliyor

Ana Sayfa » GÜNCEL » Kriptolar Düşüşte; AB Düzenleyicileri ICO Vakalarını İzliyor
Kriptolar Düşüşte; AB Düzenleyicileri ICO Vakalarını İzliyor


Investing.com – Kripto paralar Salı günü düşüş yaşadı. AB menkul kıymetler gözlemcileri, ilk halka arz edilen her yapay paranın düzenlenip düzenlenmemesi gerektiğini inceleyeceğini söyledi.

Bitcoin %0,64 düşüşle 6.629,50 dolar oldu.

Kripto paralar genel olarak düşük iken, toplam piyasa sermayelendirmesindeki dijital döviz kapasitesi, Pazartesi günkü 221 milyar dolara kıyasla bu haberi yazarken, 218 milyar dolar seviyesinde.

Ethereum %1,06 düşüşle 227,50 dolara geriledi. Üçüncü en büyük yapay döviz olan XRP, %3,81 değer kaybederek 0,47771 dolar olurken, Litecoin %0,60 kayıpla 58,824 dolar oldu.

Avrupalı Menkul Kıymetler ve Piyasalar Otoritesi (ESMA) Pazartesi günü, her ICO için mevcut düzenlemeye tabi olacaksa bunun nasıl yapılması gerektiği konusunda inceleme yapacağını söyledi.

Bir ICO, küçük şirketler için fon toplamak amacıyla çıkarılan Bitcoin gibi bir paradır. Dünya çapında düzenleyiciler, ICO’lara yatırım yapan tüketicilere karşı bitcoin ve diğer dijital paralar popülerlik kazandığı için uyarıda bulundu.

ABD Menkul Kıymetler ve Borsalar Komisyonu (SEC) başkanı Jay Clayton Şubat ayında, ICO’nun menkul kıymet olarak kabul edilebileceğini söyledi ancak onları bu şekilde sınıflandırmadı. AB’de, düzenleyiciler şimdiye kadar perakendeci yatırımcıları uyardı.

ESMA başkanı Steven Maijor, Avrupa Parlamentosu ekonomik ilişkiler komitesinde, “bu ICO’ların bir kısmı finansal enstrüman gibiler. Finansal bir enstrüman olduğunda, tük düzenleme çerçevesi altına girer,” dedi.

“Son soru, düzenleyici dünya dışında olan ICO’larla ne yapacağız sorusu. Bunu bir kurul olarak değerlendireceğiz. Yılsonuna kadar raporlanmasını bekliyoruz,” diye ekledi.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Kriptolar Düşüşte; AB Düzenleyicileri ICO Vakalarını İzliyor - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Bitcoin Artık Sigorta Tasarruf Fonları için Kullanılabilecek! Lüksemburg’da “Blockchain Bazlı Hisse” Dönemi Yasal Olarak Başladı Dev İddia: “Ripple, XRP’yi Listeletmek İçin Coinbase’e Ödeme Yaptı” Coinbase’de Yaprak Dökümü Sürüyor Tether’e Sürpriz Kullanım Alanı Bitcoin kârını mevduat hesabına kabul etmeyen bankaya 22.5 milyon dolarlık dava

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır