Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Kriptolar, Bitcoin’in 6.200 Dolar Üzerinde Artmasıyla Karışık Seyretti

Ana Sayfa » GÜNCEL » Kriptolar, Bitcoin’in 6.200 Dolar Üzerinde Artmasıyla Karışık Seyretti
Kriptolar, Bitcoin’in 6.200 Dolar Üzerinde Artmasıyla Karışık Seyretti

© Reuters.  © Reuters.

Investing.com – Bitcoin’in %1 artışla 6.200 dolar üzerine yükselirken, kripto paralar Salı günü karışık seyretti.

Bitcoin Bitfinex borsasında %1,61 artarak 6.221,10 dolar seviyesinde işlem gördü ancak yine de dört buçuk ayın düşüklerinde kaldı.

Kripto paralar genel olarak artış yaşarken, Pazar günü 235 milyar dolar olan toplam piyasa sermayelendirmesinde dijital döviz kapasitesi, bu haberi yazarken, 253 milyar dolara yükseldi.

Ethereum %1,45 düşüşle 449,77 dolara gerilerken, Ripple %0,51 artış yaşayarak 0,47759 puana yükseldi. Litecoin ise %0,50 değer kazanarak 81,02 dolar seviyesinde işlem gördü.

Dijital paralar, güvenlik ve düzenleme endişeleri arasında son haftalarda düşüş yaşadı. Bitcoin Pazar günü 2018’de şimdiye kadar gördüğü en düşük fiyata, 5.787 dolara geriledi. Yapay para Aralık ayında 20.000 dolar yakınındaki yüksek seviyeden %70’den fazla düşüş yaşadı.

Kripto paralar Pazartesi günü Japon Finans Hizmetleri Ajansı’nın (FSA) altı lokal kripto borsasına, özellikle kara para aklama yaptırımları ve risk yönetimi konusunda işlerini geliştirmelerini söylemesinin ardından zemin kazanma konusunda mücadele etti.

Dijital paralar, Güney Kore tabanlı kripto borsası Bithumb’un 35 milyar won değerinde yapay parasının hacklenerek çalınmasının ardından da değer kaybı yaşadı.

Diğer haberlerde, blockchain girişimi sermayedar Spencer Bogart CNBC’ye yaptığı açıklamada, kripto üzerine boğa olduğunu ve kriptolar fonları sınırladıkça fiyatların düşmesini beklediğini söyledi. Yapay paraların pek çoğunun %50’den fazla gerilemesi ile pek çok sağlayıcı satış yapmayı düşünüyor.

Bogart, “onlar, ‘hey bu fonların bedelini geri verip tekrar almak istiyorum,’ diyorlar,” dedi. “Bu, atılan tüm yeni kripto fonları adına zorla satış anlamına geliyor. Bence bu, fiyatları yapay olarak düşürebilir.”

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Kriptolar, Bitcoin’in 6.200 Dolar Üzerinde Artmasıyla Karışık Seyretti - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

‘Bitcoin fiyatında patlama olabilir’ dedi, bu 4 nedeni gösterdi ABD’nin Bitcoin Atağı Lamborghini’sini Satıp Daha Fazla Bitcoin Satın Alacak! Yatırım Uygulaması Investr, Kendi Kripto Para Endeksini Piyasaya Sürdü! Başarılı analistten korkunç tahmin: ”Bitcoin fiyatı 2.000 dolara düşebilir.	“ Antonopoulos: Quadriga CX Olayı, Borsaların Güvenilmez Olduğunun Kanıtı

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır