Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Kriptografi Startup Firması StarkWare, 30 Milyon Dolarlık Fon Topladı!

Ana Sayfa » GÜNCEL » Kriptografi Startup Firması StarkWare, 30 Milyon Dolarlık Fon Topladı!
Kriptografi Startup Firması StarkWare, 30 Milyon Dolarlık Fon Topladı!Kriptografi alanında uzmanlaşan bir startup firması olan StarkWare, Pazartesi günü yapılan bir açıklamaya göre Paradigm tarafından yürütülen ve çeşitli yatırım firmalarının da katıldığı fonlamada 30 milyon dolarlık fon elde etmeyi başardı.

StarkWare firması özellikle kendi geliştirdiği zk-STARKS gizlilik özelliği ile adından çokça söz ettirmişti. Firmanın yayınladığı blog gönderisinde de belirtildiği üzre, StarkWare şu an ürettikleri teknolojiyi biraz daha ticarileştirmeye çalışıyor. zk-Starks özelliği temel olarak büyük miktarlardaki verileri sıkıştırarak bunları küçük ispatlar haline getiriyor ve elde edilen bilgileri gizli tutmak için ”zero-knowledge” ispatlarını kullanıyor.

StarkWare firmasının hedeflerinden birisi de halka açık blockchain ağlarının kendi protokolleri içerisinde bir tür gizlilik sekmesi eklemeleri. Yani halka açık blockchain platformları da normal işleyişlerinin yanı sıra kullanıcıları için ek bir gizlilik sekmesi de ekleyecek ve isteyenler iki platformdan birisini seçebilecek. Firma kurucu ortağı Eli  Ben-Sasson ise daha önce CoinDesk kaynağına yaptığı açıklamalarda şu sıralar bu teknoloji için ”ciddi bir ilgi” olduğunu vurgulamıştı.

Gizlilik odaklı bir kripto para birimi olan zCash, çoktan benzer bir ”zero-knowledge” ispat yöntemi kullanmaya başladı. Pazartesi günü yayınlanan blog gönderisnie göre StarkWare’e yatırım yapan firmalar arasında Intel (NASDAQ:INTC) Capital, Sequoia, Atomico, DCVC, Wing, Ethereum kurucu ortağının platformu olan ConsenSys, Coinbase Ventures, Multicoin Capital, Collaborative Fund, Scalar Capital ve Semantic Ventures gibi firmalar yer alıyor. Startup daha önce de Pantera ve Floodgate gibi dünyaca ünlü yatırım fonlarından kaynak almıştı.

Kriptografi Startup Firması StarkWare, 30 Milyon Dolarlık Fon Topladı! isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Kriptografi Startup Firması StarkWare, 30 Milyon Dolarlık Fon Topladı! - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

BitGo, Yeni Kurulan Borsanın Müşterilerinin Fonlarını Saklayacak IBM Anketi: Birçok Global Firma, Merkez Bankalarının Dijital Para Çıkarmasından Yana OKEx süresiz Bitcoin türev ürününü piyasaya sürüyor QuadrigaCX’in Cüzdan Anahtarları Kiralık Kasada Saklanıyordu Yatırımcılar portföylerinde hangi kripto para birimlerini tutuyor? Blockstream’in Uydu Yayını, Gizemli Bir Bitcoin Kullanıcısından İlk Mesajını Aktardı!

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır