Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Kripto yatırımcısı pozisyon almak için Bitcoin’in 5940 doları geçmesini bekliyor

Ana Sayfa » GÜNCEL » Kripto yatırımcısı pozisyon almak için Bitcoin’in 5940 doları geçmesini bekliyor
Kripto yatırımcısı pozisyon almak için Bitcoin’in 5940 doları geçmesini bekliyor

© Reuters.  © Reuters.

Analizciler, Bitcoin’in 5940 doları geçecek kadar bir yükseliş yaşayabileceğini fakat bundan sonra yine bir düzeltme geleceğini tahmin ediyor.

Bitcoin’in 5950 doları geçmesi mümkün mü?Şu an itibarı ile pek çok kişinin artık Bitcoin’den bir beklentisi yok. Bu çok şaşırtıcı değil çünkü Bitcoin fiyatları 2018 yılı boyunca yatırımcılarını hiç memnun etmedi. Buna rağmen yine de spekülatörler önümüzdeki günlerde heyecan verici gelişmeler olacağını düşünüyor. Bunun iyi mi kötü mü yönde olacağı ise henüz belli değil.

Grafikleri analiz etmeyi bilmeyen pek çok insan için, Bitcoin fiyatlarının ne yönde hareket edeceği ancak bu gerçekleştiği zaman bilinebilecek bir şey. Özellikle fiyatlar bakımından kırılgan ürünlerde tahmin yapmak cidden zor. DatTong, grafikleri inceleyip fiyat tahmini yapan analizcilerden birisi. Yaptığı analize göre önümüzdeki günlerde Bitcoin fiyatları yeniden bir düşüş yaşamadan önce 5940 dolar seviyesine kadar yükselecek.

Bu bir boğa yaklaşımı ve gerçekleşmesi de muhtemel. Her ne kadar çok kayda değer olmasa da bugün Bitcoin tekrar yükselişe geçti. 5900 dolara gelene kadar henüz önünde daha çok yol var. Yaklaşık % 8 oranında bir fiyat artışı yapması gerekiyor. Bu imkansız değil fakat önümüzdeki birkaç gün içerisinde gerçekleşmeyebilir.

Bir başka analizci YugginVestor ise kısa vadeli gelişmelerle ilgilenmiyor ve uzun vadede umutsuz olmayı gerektiren bir durum olmadığını belirtiyor. Önümüzdeki yıllarda Bitcoin fiyatının çok hızlı şekilde yükseleceğini iddia ediyor. Fiyatların 2019 Ekim ayında çok ciddi çıkışa geçeceğini ve 2020 yılı itibariyle çok yükselmiş olacağını tahmin ediyor.

Şu an itibariyle Bitcoin fiyatları bu kadar pozitif olmaya imkan tanımıyor. Eğer aşağı yönlü olarak 5600 dolar seviyesi kırılırsa bir sonraki Hedef 5400 dolar.

Finans piyasalarında yükselen fiyat hareketlerinden sonra belli bir düzeltmenin yaşanması sağlıklı bir durum olarak kabul edilir. Bitcoin fiyatları 0 Dolar seviyesine kadar düşmediği müddetçe her zaman geri dönüş için bir şans var demektir. Şu anki negatif baskı ve düşük fiyatlar sinir bozucu olsa da bir açıdan bu gelişmenin bir göstergesi olarak kabul edilebilir. Geçtiğimiz yıllarda Bitcoin defalarca “ öldü, bitti” olarak nitelendirildi. Ama her seferinde tekrar kendisini toparlamayı başardı. Bu durum Bitcoin’in insanların tahmin ettiğinden daha kompleks bir mesele olduğunu ispat ediyor. Satılan bir Bitcoin fiyat ne olursa olsun yine bir alıcı buluyor.

Şu an o yüzden yukarı yönlü hareket için 5940 dolar, aşağı yönlü hareket içinse 5600 dolar seviyeleri önemli noktalar olarak duruyor.

Kaynak.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Kripto yatırımcısı pozisyon almak için Bitcoin’in 5940 doları geçmesini bekliyor - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Bakkt toparlanmaya başlıyor… İşte Bakkt ile ilgili son gelişmeler Tone Vays: “Bitcoin 5.000 dolara doğru gidiyor.” Robert Sluymer: Bitcoin’de haftalık RSI seviyesi, yaklaşan boğanın ilk sinyali Çin Halk Bankası Araştırmacısı: ‘Yuan Destekli Sabitkoin Fikri Değerlendirilmeli’ Peter Brandt: “Ripple artık ya ol ya öl!” Rüşvetçi Roger: Bitcoin Cash için 1.25 milyon dolar teklif etti

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır