Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Kripto Takvimi: İşte 2019’da Takip Edilmesi Gereken 7 Kripto Para Trendi

Ana Sayfa » GÜNCEL » Kripto Takvimi: İşte 2019’da Takip Edilmesi Gereken 7 Kripto Para Trendi
Kripto Takvimi: İşte 2019’da Takip Edilmesi Gereken 7 Kripto Para Trendi

2/2


2/2

2018, kripto para piyasasında yatırımcıların unutmak istediği bir yıldı. Bitcoin (BTC) ve diğer kripto para birimleri fiyatlarının yüzde 80’inden fazlasını kaybederken diğer kripto para projeleri tamamen ortadan kalktı. Ancak, dikkat edilmesi gereken bazı şeyler var. Düzenleyici kurumlar alanı düzenlemeye çalışıyor ve bu ayı piyasası içinde altyapı genişlemeye devam ediyor. İşte sizler için derlediğimiz 2019’da takip edilmesi gereken 7 kripto para trendi…

2019’un 7 önemli kripto para trendi karşınızda!
2019’da düzenleyici ortam, kripto para piyasası için farklı olacak
2019 yılı için göz önünde bulundurulması gereken en önemli şeylerden biri daha iyi bir düzenleyici ortamla ilgili. İlk Kripto Para Teklifleri (ICO)’nin çoğu 2018 yılının ilk bölümünde genişledi. Aynı zamanda, düzenleyici kurumlar, alana yatırım yapan şirketler ve bireyler için açık bir düzenleyici çerçeve oluşturmaya çalışıyor.

Kripto Para Trendi
ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), kripto para piyasasında önemli bir rol oynayacak. ABD’nin düzenleyici gözlemcisi, ICO pazarında yasadışı menkul kıymet teklifleri (STO) ve dolandırıcıları araştırıyor. Bazı uzmanlar, ICO’ların çoğunun menkul kıymet teklifleri olarak değerlendirilebileceğini öne sürüyor. Bu kireçlenmeyi önlemek için bazı ICO’lar “menkul kıymet tokeni” terimini kabul etti.

Bakkt platformu, yeni yatırımcıları kripto sektörüne getirecek
2019, kendisini bu konularla ilgili olarak iyileştirilmiş bir düzenleme netliği yılı olarak sunacak. Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu ayrıca, nasıl para toplanabileceği ve sanal para birimi alanında nasıl işlem yapılacağı ile ilgili bazı diğer hususları netleştirebilir.

2019 yılında pazarı etkileyebilecek bir diğer önemli eğilim, pazara giren finansal kurumlarla ilgili. Intercontinental Exchange (Kıtalararası Borsa (ICE (NYSE:ICE)))’in başlatmaya kararlaştırdığı Bakkt platformu. Bu platform, yeni ana yatırımcıların fonlarını kendi başlarına yönetmek zorunda kalmadan kripto para birimi piyasasına yatırmalarını sağlayacak.


Kripto Para Trendi
Bitcoin vadeli işlemleri, Bakkt, NASDAQ ve yeni kripto para platformları
Bakkt, önümüzdeki aylarda Bitcoin vadeli işlem sözleşmelerini başlatacak. Bakkt’ın Bitcoin vadeli işlemleri, 24 Ocak için planlandı ancak Şubat ayında başlatılacak olabilir. Bakkt tarafından sunulan Bitcoin vadeli işlem sözleşmeleri, Chicago Ticaret Borsası (CME) ve Chicago Board Options Borsası (CBOE) tarafından sunulan nakit ödemeler yerine Bitcoin ile yapılacak.

Aynı zamanda NASDAQ, piyasadaki yatırımcılara Bitcoin vadeli işlem ticareti sunmayı da planlıyor. Fidelity Investments ayrıca firmaların kripto alanına girmelerine izin verecek yeni bir kripto para birimi platformu üzerinde çalışıyor. Diğer kripto para borsaları ve şirketleri de kurumlar için platformlar oluşturmaya yatırım yapıyor. Bu şirketlerden bazıları Coinbase veya eToro’dur.

R3 konsorsiyumu, Stellar Lumens (XLM) ve Ripple (XRP)
Blockchain teknolojisinin de yeni gelişmelere tanıklık ettiği bir yıl olacak. Birkaç teknoloji şirketi bu teknolojiyle çalışmaya başlayacak ve şirketler firmalara Blockchain çözümleri sunacak. R3 konsorsiyumu tarafından başlatılan Corda Blockchain platformuyla çalışan ING veya Commerzbank (DE:CBKG) gibi bazı bankalar var. R3 ayrıca, kurumsal müşteriler için özel olarak tasarlanmış Corda Settler platformunu da başlattı.


Kripto Para Trendi
IBM (NYSE:IBM), Stellar Lumens (XLM)Blockchain’ini temel alan World Wire ağı ile çalışmaya devam ediyor. Niyeti SWIFT sistemine benzer ve müşteriler için daha hızlı ve daha ucuz yeni bir hizmet sunmak. Ripple (XRP) ayrıca sınır ötesi ödemeleri işlemek isteyen bankacılık ve finans kurumları arasında genişleyen bir başka şirket.

SEC tokenleri menkul kıymetler olarak kabul ederse ne olur?
SEC tokenleri menkul kıymetler olarak kabul ederse ciddi şekilde etkilenebilecek bazı kripto para borsası platformları var. Bazı kripto para borsalarının yeni düzenlemelere uygun olması ve menkul kıymet olarak kabul edilmeleri veya ABD pazarından kaçınmaları durumunda bazı kripto paraları platformundan çıkarmaları gerekir.

Bu durum söz konusu olursa, yeni borsa grubunun büyümesini görmek mümkün olabilir. Örneğin, ABD ve diğer ülkelerdeki düzenleyiciler ile zaten çalışmakta olan bir platform olan eToro, ICO tokenlerini listeleyebilir. Coinbase ayrıca ABD tarafından uygulanan tüm düzenlemelere uymaya da çalışıyor.

Kripto Para Trendi
2019 kripto para birimlerinin genişlemeye devam edeceği bir yıl olacak
Dünyada da Blockchain teknolojisine yatırım yapmaya başlayan farklı şirketler var. Facebook (NASDAQ:FB), gelecek için Blockchain teknolojisinin potansiyelini araştırmak adına bir grup kurdu. Şirketin yakında Hindistan’da WhatsApp kullanıcıları için stabil bir para (stablecoin) çıkarabileceğini belirten bazı söylentiler var.

Amazon (NASDAQ:AMZN) zaten Blockchain ürünleri ile çalışıyor ve bununla ilgili hizmetler sunuyor. Apple (NASDAQ:AAPL) ayrıca Blockchain teknolojisi ile ilgili bir patent başvurusunda bulundu. Bu, 2019’un kripto para birimlerinin genişlemeye devam edeceği bir yıl olduğunu gösteriyor. Blockchain teknolojisi de dünyada önemli bir rol oynayacak. Tüm bunların en popüler kripto para birimlerinin fiyatını nasıl etkileyeceği hala bilinmiyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Burada yazılanlar yatırım tavsiyesi olarak görülmemeli, kripto para yatırımlarının yüksek risk içerdiği ve piyasanın 2018 yılında yüzde 80’in üzerinde değer kaybı yaşadığı gerçekleri bir sonraki adımlarınızda göz önünde bulundurulmalıdır.

The post Kripto Takvimi: İşte 2019’da Takip Edilmesi Gereken 7 Kripto Para Trendi appeared first on Kriptokoin.com.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Kripto Takvimi: İşte 2019’da Takip Edilmesi Gereken 7 Kripto Para Trendi - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

10 fintech liderinin 2019 sonunda Bitcoin değeri öngörüleri Piyasa Hacmi Milyarlarca Dolar Arttı! Ethereum konferansında koronavirüse yakalananların sayısı büyüyor Bitcoin’in Mevcut Volatilitesi Yakında Ciddi Bir Düşüş Olacağına Mı İşaret Ediyor? ABD’ye Kendi Dijital Paranızı Çıkarın Teklifi Yapıldı Dikkat! YoBit Yüzde 1400 Artışla Sonuçlanan Pump Sonrası,Yeni Bir Pump Duyurusu Daha Yaptı

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır