Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Kripto Sektörüne Açılan Square ve eToro 3 Kat Büyürken, Diğer Firmalar Yerinde Saymaya Devam Etti

Ana Sayfa » GÜNCEL » Kripto Sektörüne Açılan Square ve eToro 3 Kat Büyürken, Diğer Firmalar Yerinde Saymaya Devam Etti
Kripto Sektörüne Açılan Square ve eToro 3 Kat Büyürken, Diğer Firmalar Yerinde Saymaya Devam Etti

© Reuters.  © Reuters.

Kripto dünyası hiç şüphesiz geleneksel finans sisteminden çok fazla ‘güç aktarımı’ yaptı. Dünya devi Wall Street firmalarından tutun da,  bir çok Avrupa ülkesinin merkez bankası çalışanlarına kadar, son yıllarda kripto para sektörüne çok fazla eleman geçişi yaşandı. Bunun da yanı sıra, geçtiğimiz bir kaç ay içerisinde ileri görüşlü olan bir kaç firma, geleneksel finans planlarının yanı sıra kapılarını kripto sektörüne de araladı ve bundan ciddi anlamda fayda elde etti.

İnsanlar Değişimden Nefret Eder
Endüstrinin nispeten yeni olmasına rağmen, fintech firmaları kripto para birimlerini dört kolla benimsedi diyebiliriz. Robinhood, Square (NYSE:SQ), eToro ve Revolut gibi firmalar son dönemde direksiyonu kripto para ve blockchain yönüne kırmış olanlardan sadece bir kaç tanesi. Bazıları bu değişimin zararlı olduğunu savunsa da, geleceği görebilen firmalar önümüzdeki dönemlerde finansal dünyanın blockchain tabanlı olacağını düşünmekte.

Kanadalı bir kripto para ve blockchain araştırmacısı Kevin Rooke, yakın zamanda attığı bir tweet ile, finansal sektörden kripto para sektörüne açılım yapan firmaların kullanıcı sayısındaki artışı gözler önüne serdi.

Verilere bakıldığında, eToro ve Square firmalarının eskiden 3 milyon olan kullanıcı sayısının, kripto dünyasına geçiş yaptıktan sonra toplam 9 milyon gibi etkileyici bir seviyeye ulaştığını görmek mümkün.

Kripto Sektörüne Açılan Square ve eToro 3 Kat Büyürken, Diğer Firmalar Yerinde Saymaya Devam Etti isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.com’da yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Kripto Sektörüne Açılan Square ve eToro 3 Kat Büyürken, Diğer Firmalar Yerinde Saymaya Devam Etti - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Tarih tekerrür ederse Bitcoin 28 bin dolara çıkabilir… En Lüks Arabalar Artık Bitcoin ve Bitcoin Cash Kullanılarak Alınabilecek! Flaş kripto para haberleri: Brezilya Bitcoin ticaretinde rekor kırdı, Ethereum’u oluşturan Vitalik Buterin ile ilgili sorunuz var mı? ve daha fazlası… Bitstamp devasa Bitcoin satışının peşine düştü Monero, Stratis, CoinMarketCap’da Savaşmaya Devam Ediyor 3.000 doları iyi savunan Bitcoin, 5.000 doları geçebilecek momentuma sahip mi?

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır