Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Kripto paraların toplumsal kabulü yönünde müthiş adım! Japon nakliyat devi..!

Ana Sayfa » GÜNCEL » Kripto paraların toplumsal kabulü yönünde müthiş adım! Japon nakliyat devi..!
Kripto paraların toplumsal kabulü yönünde müthiş adım! Japon nakliyat devi..!

© Reuters.  © Reuters.

Bir Japon nakliye şirketi kripto paraların toplumsal kabulüne güzel bir örnek oluşturacak. Nippon Yusen KK, personel ücretlerini kripto para ile ödemeyi planlıyor. Bu dijital varlık, stabilitesinden emin olmak için Amerikan Doları ile destekleniyor olacak. Yeni ödeme metodu denizcilerin fonlarını kendi banka hesaplarına kolaylıkla transfer edebilmelerini sağlayacak.

Nakit bazlı ödemede sıkıntılarTokyo bazlı şirket, söylenenlere göre ülkedeki en büyük şirketlerden biri. 800 gemiye sahip ve her biri 40,000-60,000$ değerinde. Bu, ödenen maaş ve diğer masraflara eşdeğer. Sonuç olarak her bir gemideki 20-23 personelin ödemelerinde sıkıntılar olabilir.

Ayrıca bir gurup işçi tarafından ortaya çıkarılan bir problem de bu personelin fonlarını yönetmede karşılaştığı sıkıntılar. Bunlar zamanlarının çoğunda diğer ülkelerde yaşayan insanlar ve kazandıklarını sınır ötesi göndermek zorundalar.

Dijital para sorunları çözüyorBu nedenle resmi paraya dönüştürülebilen bir dijital para fonlarını yönetmelerini kolaylaştırıyor. Aynı zamanda harcamaları izlemek ve dünyanın her hangi bir yerine para göndermek de kolaylaşıyor.

Amerikan Doları ile desteklenen bu kripto paranın hangisi olduğu henüz bilinmiyor ama bunun bir stabil koin olduğu tahmin edilebilir. Çünkü bunlar daha az volatil yapıda. Bu nedenle kolayca değer kaybetmeyeceğinden fiyatlar sürdürülebilir. Yalnızca mobil bir uygulama ile denizciler paralarını yönetebilir ve kendi paralarına çevirebilir.

Sonuç olarak,kripto paranın bankalar tarafından geniş çaplı kabulü için çabalar devam ediyor. Böylece ödenen maaşlar resmi paraya çevrilebilecek. Yusen, dijital para kullanarak maaşları ödemeyi planlayan ilk nakliye şirketi. Şirket ayrıca bu hizmeti diğer nakliyecilere de sunmayı umuyor böylece onlar da kendi işçilerinin maaşlarını bu yolla ödeyebilecekler.

Kriptoyu ödeme metodu olarak kullanan diğer şirketlerBazı şirketler işçilerinin bonuslarını da dijital para ile ödüyorlar. Nakit olarak ödemek yerine çalışanlar ödemelerini dijital para olarak alıyor. Bunun bir örneği Japon sağlayıcı, GMO Internet INC. Şirket işçilerinin ödemelerini Bitcoin ile yapıyor.

Benzer bir durum, Avustralya’da mevcut. IvyPay Avustralya’lıların faturalarını kripto para ile ödemelerini sağlayan ödeme hizmeti sağlıyor. Bu kullanıcılar Bitcoin, Ethereum, Litecoin ve diğer kriptoları resmi paraya dönüştürebilir ve kendi hesaplarına transfer edebilir. Bu şimdiye kadar çok ilgi çekti.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Kripto paraların toplumsal kabulü yönünde müthiş adım! Japon nakliyat devi..! - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Bitcoin’in Ayı Piyasasını Sonlandırması İçin Bu Kritik Seviyeyi Aşması Gerekiyor Amazon Müşterileri Arasında Yapılan Ankette, Kripto Paralar Ön Plana Çıktı Almanya Merkez Bankası Başkanı’ndan Kripto Para Uyarısı Litecoin’den Litecoin markalı kripto tablet Ripple, XRP destekli xRapid’le ilgili yeni planlarını açıkladı 10 Ekim 2019 Günlük Kripto Para Analizi

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır