Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Hindistan Bakanlar Kurulu Onayladı: BRICS Ülkeleri İle Birlikte Blockchain Araştırılacak

Ana Sayfa » GÜNCEL » Hindistan Bakanlar Kurulu Onayladı: BRICS Ülkeleri İle Birlikte Blockchain Araştırılacak
Hindistan Bakanlar Kurulu Onayladı: BRICS Ülkeleri İle Birlikte Blockchain Araştırılacak

© Reuters.  © Reuters.

Hindistan Bakanlar Kurulu, Blockchain teknolojisinin araştırılmasıyla ilgili olan bir mutabakat zaptını imzalama kararı aldı. Ülkenin en üst düzey karar merci olan bakanlar kurulunun bu onayıyla birlikte Hindistan Blockchain teknolojisini aktif olarak araştıracak.

BRICS (Brezilya, Rusya, Hindistan, Çin, Güney Afrika) bünyesindeki Bankalararası İşbirliği Mekanizması tarafından hazırlanan bu mutabakat zaptı, ülkeleri Blockchain teknolojisini daha iyi bir şekilde kavramaya ve bu teknolojiye özel kullanım alanları bulmaya teşvik ediyor.

Banco Nacional de Desenvolvimento Economico e Social (Brezilya), China Development Bank, Vnesheconombank(Rusya) ve Development Bank of Southern Africa gibi bankalar arasında Blockchain ile ilgili zaten bir işbirliği kurulmuş durumdaydı. Hindistan’daki yetkililerin aldıkları karar doğrultusunda artık Export-Import Bank of India da BRICS ülkelerindeki bankalarla Blockchain alanında işbirliği apıyor olacak.

Söz konusu anlaşma ilk olarak Temmuz ayında Johannesburg’de yapılan BRICS zirvesinde öne sürüldü. Anlaşmanın amaçlarından biri BRICS ülkelerini dördüncü sanayi devrimine adapte etmek. BRICS ülkelerindeki bankalar, “dijital ekonomiyi geliştirmek için” bir araya gelmeyi kabul ettiler. Vnesheconombank’in yönetim kurulunda yer alan Mikhail Poluboyarinov, yapılan anlaşmayla ilgili şu yorumu yaptı:

“Bu anlaşma BRICS ülkelerindeki gelişim bankalarının finansal altyapı ve banka ürünlerinin optimizasyonu gibi alanlarda yenilikçi teknolojileri araştırmasına imkan tanıyor.”

Hindistan’daki Telangana Eyaleti de yerel Blockchain şirketleriyle bir anlaşma imzalamış, Blockchain teknolojisini kamu sektörüne adapte etmenin çeşitli yollarına aramaya başlamıştı.

Hindistan Bakanlar Kurulu Onayladı: BRICS Ülkeleri İle Birlikte Blockchain Araştırılacak isimli makale Ömer SAKMAR tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.com’da yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Hindistan Bakanlar Kurulu Onayladı: BRICS Ülkeleri İle Birlikte Blockchain Araştırılacak - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

JPMorgan stratejisti: Bitcoin, Wall Street’te yeniden dirilebilir Paxos işbirliği haberi Ontology (ONT) fiyatını yüzde 10 artırdı – Devamı gelir mi? Bu Şirket Bitcoin’i Finans Aleminin Kralı İlan Etti Qintar: İlk Şeriat Uyumlu Kripto Para 2019 Nisan ayında Piyasada Ünlü Yatırımcı: BNB, Zirveye Çıkacak PayPal, Visa, Mastercard ve Uber Facebook’un Kripto Parasına Yatırım Yaptı!

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır