Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Kripto Paraların Düşüşü Tekrar Başladı

Ana Sayfa » GÜNCEL » Kripto Paraların Düşüşü Tekrar Başladı
Kripto Paraların Düşüşü Tekrar Başladı

© Reuters.  © Reuters.

Kripto para birimlerinin gün içerisinde tekrar yükselmeye başlaması ve fiyatlarındaki yükselişlere bağlı olarak değer kazanmaları yatırımcıları sevindiren gelişmelerin yaşatmasında etkili olmuştu. Gün başında kripto para birimi Bitcoin fiyatındaki yükselişe bağlı diğer kripto paraların fiyatının ve piyasa hacminin neredeyse eşit oranlarda yükselmeye başlaması yatırımcıları sevindiren gelişme olarak yorumlanırken, değer kazanan kripto para birimlerinin bir anda tekrar değer kaybetmeye başlaması ise hayal kırıklığı sebebi oldu.

Bitcoin Cash hard forkundan kaynaklanan ve 1.5 ay kadar bir süredir devam eden düşüşlerin, en büyük oranda düşüş yaşadığı 15 Kasım tarihinde, kripto paraların tekrar düzelmesi için Bitcoin’in 4.000 doları görmesi gerektiği yorumları ortaya atılmış ve dengelenme fiyatının 4.000 dolar ila 7.300 dolar arasında olması gerektiği paylaşılmıştı. Henüz yeterli ilgiyi görmeyen Ethereum ise piyasadaki yatırımcıların çekilmesi için en büyük nedenlerden bir tanesi olarak, kripto para sahiplerinin satışlar yapmasına düşüşler dolayısı ile sebep oldu. Bitcoin alımı yerine satışı yapanların büyük bir kısmı düşüşleri neden olarak gösterdi ve bu sürede en fazla değer kaybı Bitcoin ile Ethereum’da yaşandı.

Bu 2 kripto paraya sahip olan kimseler, ciddi kayıplar yaşayabilecek olduklarını daha önceden hesap ederek temkinli hareket ettiklerinden dolayı fiyatlardaki değişimlerin yükselmesi veya düşmesi durumunda hemen satış veya alım yapabilecek olarak kendi yatırımlarını hazırlamışlardı. Bugün ise 4.200 dolar sınırından daha fazla değere ulaşan Bitcoin, temkinli olan yatırımcıların bile alımlar yapmasına neden olurken, gece geç saatlerde fiyatının tekrar 4.000 doların sınırına kadar gerilemesinden dolayı endişe yarattı.

Tekrar Düşüş, Tekrar Endişe!
Kripto para fiyatlarındaki tekrar düşüşlerin yaşanması yatırımcılar açısından en kötü sonuç olarak değerlendiriliyor ve yatırımcılar beklentilerinin aksine kripto para fiyatlarındaki düşüşün hem piyasa hacmi açısından, hem fiyatlar açısından en kötü sonuç olduğunu düşünüyorlar. Yeterince ilgi görmesine rağmen XRP’nin de son dönemde ETH ve BTC fiyatının düşüşlerinden daha çok etkilenir olması ve fiyat dengesini bir türlü sağlayamaması, piyasada yatırımcıların ciddi endişeler yaşamasına neden olmakta. Henüz, XRP’nin yeterince ilgi görüyor olmasına rağmen ETH ile arasında 2 milyar dolar fark olmasından kaynaklanan bir endişe de XRP yatırımcıları açısından endişe kaynağı olarak gösteriliyor.

Bu içerik Bitcoinsistemi.com‘da yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Kripto Paraların Düşüşü Tekrar Başladı - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Buterin Hakkındaki İddialara Yanıt Verdi Güney Kore Yönetimi 2 Bankayı Uyardı! Lider Bitcoin borsası çalışanlarının yarısını işten çıkarıyor CFTC’nin Açtığı Dava Sonuçlandı – Bitcoin Hedge Fonu ve CEO’suna 2.5 Milyon Dolarlık Ceza Kripto Trading Uygulaması Robinhood Yakın Zamanda Halka Arz Yoluna Gidebilir Binance CEO’sunda çarpıcı Bitcoin öngörüsü

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır