Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Kripto Paralar Güney Koreli Ticaret Yasaklaması Raporlarıyla Darbe Yedi

Ana Sayfa » GÜNCEL » Kripto Paralar Güney Koreli Ticaret Yasaklaması Raporlarıyla Darbe Yedi
Kripto Paralar Güney Koreli Ticaret Yasaklaması Raporlarıyla Darbe Yedi
© Reuters. © Reuters.

Investing.com – Bitcoin, Ethereum ve Ripple gibi majör kripto paralar Güney Kore’nin tüm kripto para ticaretlerini yasaklamaya hazırlandığına dair raporu takiben yoğun bir elden çıkarılma baskısı altına girdi.

Bitcoin Bitfinex borsasında saat 13.41’de 13.410$’dan işlem görüyordu. Öncesinde 13.339$’ı görmüştü ve bu, bitcoin’n piyasa değerinin 230 milyar$’a düşmesine sebep olmuştu.

Dünya’nın en büyük ikici piyasa değerine sahip Ethereum Bitfinex borsasında öncesinde 1.203,50$’a ulaştıktan sonra 1.100,00$’ı test etti.

Bu sırada, Ripple XRP Poloinex borsasında 1,53$’ı gördükten sonra 1,71$’dan işlem görüyordu.

Güney Kore Adalet Bakanı Perşembe günü hükümetin yerli borsalarda sanal döviz ticaretini yasaklayan bir kanun hazırladığını söyledikten sonra fiyatlar düşüş yaşamıştı. Güney Kore, Bitcoin ve Ethereum gibi majör paralar için en büyük piyasalardan biri konumunda bulunuyor.

Güney Kore’deki kripto para ticareti bir hayli spekülatif, ve dijital para birimleri ülkedeki borsaların Dünya’nın diğer herhangi bir yerinden daha pahalı ücretlendirildiği anlamına gelen ‘premium’ değerlerden ticaret görüyor.

CoinMarketCap websitesinin dijital döviz fiyat hesaplamalarında Güney Koreli borsaları hariç tutmasından sonra kripto para fiyatlar hali hazırda haftanın başında baskı altına girmişti, “Dünya’nın geri kalanından oldukça fazla bir fiyat ayrılığı söz konusu.”

Güney Kore’nin en büyük kripto para borsaları sözde vergi kaçakçılığı söylentileri yüzünden polis ve vergi ajansları tarafından baskın yedikten sonra yasak hazırlığı haberleri geldi.

Güney Koreli finansal otoriteler varlık kullanımlarının artması suç oranını artırabilir görüşleriyle daha önce kurumlara sanal döviz öneren altı yerel bankayı teftiş ettiklerini söylemişti.

Çinli hükümetin kripto para mining’ini devre dışı bırakmayı düşündüğünü gösteren bu haftanın başındaki bir rapor ise ayrıca fiyatlar üzerinde baskı oluşturdu.

Çarşamba günü, milyarder yatırımcı Warren Buffett asla bitcoin veya başka bir kripto paraya yatırım yapmayacağını ve popüler varlıkların yere çakılacağını tahmin ettiğini söyledi.

Buffett CNBC’ye ropörtajında “Kesinlikle şunu söyleyebilirim ki kripto paraları kötü bir son bekliyor.” ded.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Kripto Paralar Güney Koreli Ticaret Yasaklaması Raporlarıyla Darbe Yedi - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Binance’in CEO’su: Bizim için çok pahalı bir dersti John McAfee’den yine çok konuşulacak bir Bitcoin yorumu geldi Çin’de Bitcoin Hacimleri Artıyor Tom Lee İddialı: Kripto Para Kışı Bitti! Araştırmacı: Ethereum Hard Fork’u ”Daha Kötü Bir Zamanda Gelemezdi” Ripple Yetkilisi: XRP Şeriat Kanununa Oldukça Uygun

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır