Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Kripto Para Yatırım Fonları Kapanmayla Karşı Karşıya

Ana Sayfa » GÜNCEL » Kripto Para Yatırım Fonları Kapanmayla Karşı Karşıya
Kripto Para Yatırım Fonları Kapanmayla Karşı Karşıya

© Reuters.  © Reuters.

Morgan Creek Digital’in kurucusu Anthony Pompliano’ya göre, bu yılki fiyat düşüşleri kripto para yatırım fonları için büyük bir tehlikeye işaret ediyor. Piyasada oluşan derinlikler hedge fonların kapanışı ile sonuçlanabilir.

Kripto Para Yatırım Fonları İflasın EşiğindeBitcoin dün başlayan düşüşünü bugün de sürdürerek bu yılki rekorunu tazeledi ve 4,521 $ seviyesinin de altına düştü. Bu keskin düşüşten doğal olarak Altcoinler de büyük oranda zarar gördü. Pompliano (Pomp) bugün yayınladığı blog mesajında,​​ bu dramatik fiyatların kripto-para birimi işlerini genel olarak nasıl etkilediğini anlattı.

Pomp, yazısında özellikle kripto para yatırım fonları ile ilgili vahim durumdan bahsetti. Malumunuz üzere fon yöneticileri, her yatırım dönemi için ilişkili kripto varlık fiyatları ile ilgili olarak performanslarına dayalı bir komisyon alırlar. 2017 yılı fon yöneticileri ve kripto para varlıkları için hayli bereketli geçti.

Ancak bu yıl işler tamamen tersine döndü. Bazı fonlarda %50-80’lere varan düşüşler, bireysel yöneticilerin performans gelirlerini neredeyse sıfıra düşürdü. Gidişata ve rakamlara bakacak olursak bir yöneticinin bir sonraki performans komisyonunu kazanması da oldukça çok zor görünüyor. Çünkü fonlarının net varlık değerini bugünkü fiyatların iki katına çıkarmaları gerekecek.

Pomp, birçok fon yöneticisinin dükkânı kapatıp sadece yatırımcı finansmanlığı işine geri döneceğini iddia ediyor. Bu durum, bir yöneticinin farklı parametreler kullanarak yeni bir fon açmak için aylar veya bir yıldan fazla bekleyeceği anlamına geliyor.

Anthony Pompliano, bu fonların şimdiye kadar neden kapanmadığı sorusuna ise şu mantıklı açıklamayı yapıyor:

“Yöneticilerin birçoğu genç ve deneyimsiz. 2018 yılı için performans ücretlerini alamayacaklarını anlayana kadar tehlikenin varlığını öngöremiyorlar. Aslında fonların daha önceden ortadan kalkması gerekirdi.”

ICO’ları Bekleyen TehlikeGeçtiğimiz yıl boyunca yüksek gelirli finansman gelirlerine sahip olan ICO’lardan bahseden Pomp, artık işin seyrinin tamamıyla değiştiğini ifade etti. Çünkü ICO’lar düzenleyicilerden tarafından derin bir incelemeye tabi oluyorlar.

Önceki ICO projeleri fiyatlarının büyük düşüş yaşaması durumunda orijinal ICO fiyatını yatırımcı fonlarını geri ödemeyi vaat ediyordu. Şimdi ise çoğu ICO‘nun kripto para birimleri aracılığıyla para topladığı algısı mevcut.

Ayrıca son zamanlardaki gibi yaşanan keskin bir düşüşte, ICO’lar yatırımcılara borçlu duruma düşebilir. Bu durum ICO’ların iflas başvurusunda bulunmasına sebep olacaktır. Zincirleme etki gösterdiğini göz önüne alırsak bu iflaslar, fon yöneticilerinin daha fazla zararına olacaktır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Kripto Para Yatırım Fonları Kapanmayla Karşı Karşıya - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Yatırımcı: Bitcoin Bu 5 Sebep Yüzünden Düşüşe Geçti Ohio, Vergi İçin Bitcoin Kabul Edecek Olan İlk ABD Eyaleti Oldu! Bitcoin Dominasyonu 7 Ay Sonra İlk Kez Yüzde 50’nin Altına Düşebilir “Ethereum 18-24 ay içinde 1000 kat daha ölçeklenebilir olacak” Bitcoin ve Ethereum Düşüyor, XRP Yükselmeye Devam Ediyor BtcTurk CEO’su Güneri: Facebook’un kripto parası Bitcoin için avantaj

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır