Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Kripto Para Sektörü Çöküyor Mu? Ethereum Kurucu Ortağı Cevap Verdi…

Ana Sayfa » GÜNCEL » Kripto Para Sektörü Çöküyor Mu? Ethereum Kurucu Ortağı Cevap Verdi…
Kripto Para Sektörü Çöküyor Mu? Ethereum Kurucu Ortağı Cevap Verdi…

© Reuters.  © Reuters.

Ethereum’un kurucu ortağı Joe Lubin, CNBC’ye verdiği mülakatta kripto para sektörü çöküyor mu sorularına içtenlikle cevap verdi. Dijital dünyanın son 10 yılını değerlendiren Lubin, kripto piyasası için önemli olan konulara da parmak bastı.

Kripto Para Sektörü Çöküyor mu?Joe Lubin mülakatında, kripto para dünyasının iflasın eşiğinde olduğu iddialarına kesinlikle katılmadığını ifade etti. Kripto para piyasasında son 10 yılda büyük iniş çıkışlar yaşandığına dikkat çeken Lubin, her ayı sezonunda benzer söylemleri işittiklerini söyledi.

Piyasadaki yükseliş ve düşüşler aslında bu işin doğasında var. Şu anda son derece stabil bir hal alan ve hareket kabiliyetini kaybetmiş durumda olan piyasada herkes yeni bir toparlanma emaresi bekliyor. Gün geçtikçe kripto para altyapısının mükemmele ulaşma cabası ve sürekli faaliyete geçen projeleri göz önüne aldığımızda öne sürülen iddialar gerçekten biraz kopuk görünüyor.

Bu gelişmelere paralel olarak kuramsal şirketlerin de kripto para birimlerini kabul etmeye başlayıp kriptoya yatırım yapma düşünceleri sistemdeki çökmenin değil, ancak yükselişin göstergesi olabilir.

Regülatör Belirsizliği Konusunda İlerleme KaydediliyorJoe Lubin, son zamanlarda gündemi epey meşgul eden regülatör belirsizliğinde de ilerleme kaydettiklerini belirtti. Lubin, blockchain teknolojisi ile tıpkı hisse senetlerinde olduğu gibi merkezîleşmiş uygulamalar ve token üretme sistemleri için en uygun altyapıyı oluşturmaya çalıştıklarını ifade etti.

Kripto para ile ilgili kanuni düzenlemelerin yapılması yetkililerin tasarrufunda olan bir konu. Yetkililerin bir an evvel taşın altına elini sokarak kripto paraların önünü açması ve gerekli desteği sağlaması gerekiyor.

Lubin CNBC mülakatının son bölümünde , Ethereum’un yasal düzenleme konusuyla pek ilgilenmemesi gerektiğine dikkat çekerek şu değerlendirmelerde bulundu:

“Nasıl ki Bitcoin bir kripto para birimi olarak değerlendiriliyorsa Ethereum’da benzer özellikleri taşıyan bir kripto para birimidir. Alış verişi yapılabilen bir ticari mal gibi düşünün. Ethereum, yetkililerin kripto paralar hakkında yapacakları düzenlemeye ihtiyaçları yok. Çünkü Ethereum merkezi olmayan bir platformdur.”

Lubin’e göre yasama organları teknolojinin kendisini hiçbir şekilde düzenleyemezler. Sadece teknolojinin farklı kullanım alanlarını kapsayacak düzenlemelere imza atabilirler. Aksi durum merkezi olmayan kripto paranın doğasına ters olur.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Kripto Para Sektörü Çöküyor Mu? Ethereum Kurucu Ortağı Cevap Verdi… - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Litecoin Foundation Yöneticisi Xinxi Wang, Proof-of-Work ve Proof-of-Stake Protokollerini Kıyasladı Hacklenen MapleChange, Nasıl Hacklendiğini Açıkladı – Kullanıcılar Hala Tatmin Olmadı Bitcoin 4% artışla 5.523,9 seviyesinin üzerine çıktı Bitcoin Hakkında Sadece Meraklılarının Bildiği 5 Gerçek Coinbase artık Türkiye’de de hizmet verecek ETH Ağında Ponzi İddiası

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır