Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Kripto Para Piyasasının 2018’deki Durumundan Çıkarılacak Dersler

Ana Sayfa » GÜNCEL » Kripto Para Piyasasının 2018’deki Durumundan Çıkarılacak Dersler
Kripto Para Piyasasının 2018’deki Durumundan Çıkarılacak DerslerKripto para piyasası geçtiğimiz yıl içerisinde birbirinden farklı gelişmelere tanıklık etti. Bu gelişmelerden kimisi olumlu, kimisi ise olumsuz yöndeydi. Piyasa, 2018 yılı boyunca bu gelişmelerden ciddi ölçüde etkilendi.

Kripto para piyasasında yaşanan değişimler ve görülen kayda değer düşüşler, kripto para yatırımcılarının da etkilenmesine yol açtı. Ancak Zycrypto‘ya göre 2018 yılı, iyisiyle kötüsüyle, kripto para yatırımcılarına adeta ders niteliğinde oldu. Zycrypto tarafından yapılan haberde bu ders şöyle sıralanıyor:

 • Hükümetlere güven olmaz: Geçtiğimiz yılın en büyük odak noktalarından biri Bitcoin ETF’leriydi (borsa yatırım fonu). Birkaç farklı şirket, Bitcoin tabanlı bir borsa yatırım fonu oluşturabilmek için ABD’deki Menkul Kıymet ve Borsa Komisyonu’na (SEC) başvuruda bulundu. Piyasada “ETF onaylanacak, piyasa uçuşa geçecek” gibi çeşitli iddialar ortaya atıldı. Ne var ki bu iddialar pek doğru çıkmadı. ABD’nin yanı sıra Hindistan da kripto para sektörüne yönelik pek olumlu bir adım atmadı. Hindistan Merkez Bankası’nın kripto para şirketleriyle bankalar arasındaki bağı koparması, sektörün ağır bir darbe almasına yol açtı.
 • Değişmeyen tek şey değişim: Kripto para piyasası 2017 yılının sonunda adeta rekordan rekora koşuyor, pek çok yatırımcının yüzünü güldürüyordu. Piyasadaki bazı yatırımcılar bu “sürekli artış” halinin 2018’de de yaşanacağını düşündüler. Ancak bu düşünce de ETF iddiaları gibi pek doğru çıkmadı. Unutmamak gerekiyor ki kripto para piyasası sürekli olarak değişim gösteriyor.
 • Fazla güven can yakıyor: Piyasadaki yatırımcılar, belli başlı koinlerin “kesinlikle” artış yaşayacağını düşündüler. Ancak piyasada yaşanan düşüş piyasadaki neredeyse tüm koinleri etkiledi. Bu da gösteriyor ki belli bir koine fazla güvenmek, insanların canını yakabiliyor.
 • Fazla yatırım can yakıyor: Fazla güven kadar fazla yatırım yapmak da can yakıyor. “Kaybetmeyi göze aldığınız kadar yatırım yapın” kuralını unutmamak gerekiyor. Bütçeyi açan miktarlarda yatırım yapmak, ciddi ölçüde can yakabiliyor.
 • Kripto Para Piyasasının 2018’deki Durumundan Çıkarılacak Dersler isimli makale Ömer SAKMAR tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

  Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

  Kripto Para Piyasasının 2018’deki Durumundan Çıkarılacak Dersler - Yorumlar

  YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

   

  Yapılan Yorumlar

  SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

  RASTGELE İÇERİKLER

  Böyle artış görülmedi: Ripple’da uzun pozisyonlar katlandı Bitcoin Tahminleri Tutan Uzman: Sıkı Durun! Bu Gelişmeyle BTC Fırlayacak Bitcoin Yanlısı Kongre Üyesi, Colorado Eyaletinin Yeni Valisi Seçildi! Bitcoin 4000 Dolar’a Yaklaşıyor, En Büyük Altcoin’lerde de Yükseliş Var Edge Markets: Ripple (XRP) Devrim Yapacak! İsveç Merkez Bankası’ndan e-Krona Uyarısı

  FACEBOOK'TA BİZ

  Kripto Para

  Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır