Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Kripto para piyasası kısa sürede yüzde 30 arttı bu durum sürdürülebilir mi?

Ana Sayfa » GÜNCEL » Kripto para piyasası kısa sürede yüzde 30 arttı bu durum sürdürülebilir mi?
Kripto para piyasası kısa sürede yüzde 30 arttı bu durum sürdürülebilir mi?


Bu hafta kripto para piyasası kısa sürede 31 milyar dolar artış yaşayarak 100 milyar dolar seviyelerinden 131 milyar dolar seviyelerinin üzerine çıktı. Bitcoin fiyatındaki bu beş günlük süre içerisindeki ani yükseliş, kripto piyasasının değerinde yaklaşık yüzde 30 oranında artışa sebep oldu. Bununla birlikte bazı analistler kontrolsüz yükselişe dikkat çekerek birtakım endişeleri de dile getiriyorlar.

Kripto para piyasası kısa sürede yüzde 30 arttıBitcoin’in (BTC) rallisi yazımızı yayına hazırladığımız zamanlarda Coinmarketcap verilerine göre fiyatını 4.000 doların üzerine çıkardı. Bazı teknik analistlere göre kripto para piyasası kısa zamanda bu yaşadığı momentumu sürdüremeye bilir. Bazısı bu anlamda endişelerini dile getiriyor.

The Crypto Dog kullanıcı adıyla bilinen bir Kripto para Trader’ı, Bitcoin’in bu ralli sonrasında varlığın fiyat eğiliminin, 3.700 dolarlık bir ani geri çekme ile düzeltmeye gidebileceği uyarısında bulunuyor.

Bununla birlikte Kripto taciri, lider kripto paranın 3,635 dolar seviyesinin altına düşmesi durumunda kripto piyasasının 19 Aralık’taki düzeltici rallinin kısa vadede tersine dönebileceğini söylüyor.


Kripto taciri şu açıklamayı yaptı:

Sadece iki saat içinde BTC”deki bu yükseliş karşısında hayrete düştüm. Daha kısa sürede daha fazla rekt olamazdı

Kripto para teknik analisti Hsaka, Bitcoin’in başlangıçtaki direnç bölgesini görebileceğini ve önümüzdeki günlerde tekrar 3.500 dolara düşme riskine sahip olduğunu söyledi.

Bitcoin direnç bölgesini desteğe çevirdi ve tekrardan ayağa kalkarak 3840 duruşunu süpürdü. Görünüşe göre ilk direnç bölgesine tekrardan geri döneceğiz.

Son yıllarda en büyük kayıplarını yaşayan Bitcoin’in bu psikolojiden kurtulması için kripto para piyasasının istikrarlı ve fiyatında kademeli bir artış göstermesi gerekiyor.(Bknz:Bitcoin son 24 saatte yüzde 10 arttı, yükseliş sürer mi?)

Büyük kripto para birimlerinin fiyatında ani artış, özellikle de yeterli hacim ve alım satım faaliyeti ile desteklenmiyorsa piyasanın kırılganlığına ve büyük bir değer kaybına sebep olabilir.

20 Aralık itibarıyla ve yazımızı yayına hazırladığımız şu zamanlarda Bitcoin’in günlük işlem hacmi yaklaşık 7,6 milyar dolar seviyelerinde. Bu değer varlığın geçen birkaç hafta boyunca sergilediği hacim göz önüne alındığında nispeten yüksek.(Ayrıca Bknz:Yılbaşında sevdiklerinize Bitcoin hediye etmek ister misiniz? işte 5 farklı yöntem)

Kripto para piyasası kısa sürede yaşadığı bu momentumu koruyabilecek mi? Sizin tahminleriniz ne yönde lütfen bizimle paylaşın. Coinlerle ilgili son dakika gelişmelerini en hızlı şekilde öğrenmek için Twitter hesabımızı takip ediniz. https://twitter.com/koinmedya_?lang=es

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Kripto para piyasası kısa sürede yüzde 30 arttı bu durum sürdürülebilir mi? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Böyle artış görülmedi: Ripple’da uzun pozisyonlar katlandı Bitcoin Tahminleri Tutan Uzman: Sıkı Durun! Bu Gelişmeyle BTC Fırlayacak Bitcoin Yanlısı Kongre Üyesi, Colorado Eyaletinin Yeni Valisi Seçildi! Bitcoin 4000 Dolar’a Yaklaşıyor, En Büyük Altcoin’lerde de Yükseliş Var Edge Markets: Ripple (XRP) Devrim Yapacak! İsveç Merkez Bankası’ndan e-Krona Uyarısı

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır