Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Bitcoin, ETH, XRP ve Bu 4 Altcoinle Avrupa’da Visa Noktalarında Harcama Yapılabilecek

Ana Sayfa » GÜNCEL » Bitcoin, ETH, XRP ve Bu 4 Altcoinle Avrupa’da Visa Noktalarında Harcama Yapılabilecek
Bitcoin, ETH, XRP ve Bu 4 Altcoinle Avrupa’da Visa Noktalarında Harcama  Yapılabilecek

© Reuters.  © Reuters.

Kriptokoin.com –Bankacılık girişimi 2gether, kullanıcıların kripto para harcamasına imkan veren ön ödemeli bir Visa (NYSE:V) bankamatik kartını piyasaya sürüyor.

Kartın Özellikleri
Bir duyuruda 2gether, müşterilerin kartı Euro ya da yedi kripto para biriminden herhangi biriyle ödeme yapmak için kullanabileceklerini ifade ediyor. Bu kripto paralar, Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), XRP, Bitcoin Cash (BCH), EOS, Stellar (XLM ) ve Litecoin (LTC) şeklinde. Kart anlık olarak kripto paraları fiat para birimine dönüştürüyor ve 19 Euro bölgesinden herhangi birinde müşteriler tarafından ücretsiz olarak kullanılabiliyor.

Kripto Paralarla Ödeme Yapmak Uzun Bir Süreç
Şirket, kartın doğrudan kripto para birimleri ile ödeme yapmanın getirdiği sorunların üstesinden geleceğini belirtiyor. Şirket ayrıca şu an kripto para birimlerinin harcanmasının, alım ve satımının yapılmasının ve ayrıca kişisel anahtarların çok fazla beklemeyi gerektiren uzun ve zorlu bir süreç olduğuna da vurgu yapıyor.

Müşterinizi tanıyın (KYC) prosedüründen geçen 2gether müşterileri, kripto para birimlerini satın almalarını, satmalarını ve saklamalarını sağlayan bir Android ve iOS mobil uygulamasında da mevcut bakiyelerini yönetebiliyorlar. Firma, yapılan bu işlemlerin alım ve satım işlemlerinde herhangi bir artışa neden olmadığını belirtiyor.

İspanya’da bir beta lansmanının ardından, şirket şu anda Euro bölgesinde genişlemesini sürdürüyor. Hizmetin ne zaman başlayacağı ile ilgili olarak kesin bir tarih belirtilmemiş olsa da, kullanıcıların şu an uygulamayı, başlatma beklentisiyle indirebilecekleri belirtiliyor.

Şirketin Diğer Planları
27 Mart’tan itibaren, şirket aynı zamanda uygulama üzerinden kendi tokeni olan “2GT”nin satışını da planlıyor. Şirket bu satıştan 5 Milyon Euro (5.65 Milyon Dolar) toplamayı planlıyor. Şirket ayrıca tüm AB vatandaşlarının bu satışa katılabileceğini belirtiyor.

2gether CEO’su Ramón Ferraz, “Bugüne dek, kripto para piyasası ile ana akım piyasayı birbirine bağlayan tüketiciye ait somut bir uygulamanın olmadığına vurgu yaparak, zaten bitmiş bir ürünle token satışını başlatan kripto para alanındaki ilk şirketlerden biri olmaktan gurur duyuyoruz” ifadelerini kullanıyor.

2016 yılında kurulan Madrid merkezli 2gether, KPMG ve A.T. Kearney tarafından tavsiye edildiğini belirtiyor. Şirket, big data (büyük veri) ve blok zinciri gibi teknolojileri kullanarak “müşterilerin kişisel ekonomilerini önemli ölçüde iyileştirme” görevini üstlenmekte.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da takip edin, Facebook (NASDAQ:FB) sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

The post Bitcoin, ETH, XRP ve Bu 4 Altcoinle Avrupa’da Visa Noktalarında Harcama Yapılabilecek appeared first on Kriptokoin.com.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Bitcoin, ETH, XRP ve Bu 4 Altcoinle Avrupa’da Visa Noktalarında Harcama Yapılabilecek - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Şimdiden 100,000 RT’yi aştı: Milyarder isimden Bitcoin hediyesi Türk Ekonomist Sert Eleştirdi, Vitalik Buterin Elinde Kaç ETH Olduğunu Açıkladı WAX kripto para sürpriz ortaklığa ve önemli güncellemelere hazırlanıyor Cryptopia Neden Hala İşlemlere Devam Etmiyor? Kripto Para Borsası Yetkilileri Konu Hakkında Açıklama Yaptı Bitcoin Son 6 Haftanın En Düşük Seviyesine Geriledi Twitter CEO’sunun Bitcoin Satın Alma Uygulaması, iOS Mağazasında YouTube’u Bile Geçti!

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır