Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

SEC’in Önceliği Kripto Para Sektörünün Güvenliği

Ana Sayfa » GÜNCEL » SEC’in Önceliği Kripto Para Sektörünün Güvenliği
SEC’in Önceliği Kripto Para Sektörünün GüvenliğiKripto para sektöründe en büyük sorunlarından birisi de güvenlik olarak görülüyor. Yaşanan hack saldırıları, çeşitli kötü niyetli yazılımlar ve yaşanan olayları göz önüne alırsak; şu anda piyasada ciddi bir güvenlik açığı olduğunu söylemek de mümkün.

İşte bu noktada devreye girmek isteyen Amerikan Borsalar ve Menkul Kıymetler Komisyonu (SEC), sektörün güvenliğini sağlamayı her şeyden önce tutuyor. Konuyla ilgili yayınlanan bir raporda, daha önceki yıllarda pek bir ilgi göstermediği kripto para sektörüne SEC, şu anda çok daha yoğun bir şekilde eğiliyor.

SEC’in özellikle çeşitli ICO’lar noktasında son dönemde yoğun bir çalışma yürüttüğünü ifade eden yorumcular, bu durumun da normal olduğu kanısında. Son dönemde birçok ICO’nun dolandırıcı faaliyetlerle yola çıktığını ve hiçbir şekilde bir ürün ortaya koymadan para topladığının farkında olan SEC, bu durumu engellemek için de yoğun bir çaba sarf ediyor. Yatırımcıları korumak ve onların güvenliğini sağlamak isteyen SEC’in bu sayede daha iyi bir kripto para atmosferi yaratmak istediği de gelen haberler arasında.

Zaten birçok SEC yetkilisi de, bireysel olarak verdikleri demeçlerde ICO’ların durumuna dikkat çekiyor ve buna tolerans göstermeyeceklerini dile getiriyor. Geçtiğimiz aylarda birçok ICO’ya yaptıkları şeylerden ötürü uyarı cezası veren ya da kapatan SEC’in bu noktada tolerans göstermeyeceği ve regülasyonun dozajını arttıracağı da ifade edilen bir başka husus olarak karşımıza çıkıyor.

SEC’in Önceliği Kripto Para Sektörünün Güvenliği isimli makale Nihat Emre KOCAASLAN tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

SEC’in Önceliği Kripto Para Sektörünün Güvenliği - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Yeni Başlayanlar için Ravencoin (RVN) Nedir? Nasıl Satın Alınır? Blockchain Yanlısı Yeni Vali, Colorado Eyaletinin Kripto Para Kabul Etmesini İstiyor Crypto Capital başkanı kara para aklama suçundan tutuklandı Bitcoin Yeniden 25 Bin Dolar Olabilir mi? Ripple (XRP), Litecoin ve Tron’u Neler Bekliyor? Haftalık Fiyat Analizi Tayland’daki Yetkililer Blockchain Tabanlı Oy Sistemi Geliştirdiler

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır