Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Kripto Para Piyasaları Yeniden Düşüşe Geçti, Piyasalar Kırmızıya Boyandı

Ana Sayfa » GÜNCEL » Kripto Para Piyasaları Yeniden Düşüşe Geçti, Piyasalar Kırmızıya Boyandı
Kripto Para Piyasaları Yeniden Düşüşe Geçti, Piyasalar Kırmızıya Boyandı

© Reuters.  Kripto Para Piyasaları Yeniden Düşüşe Geçti, Piyasalar Kırmızıya Boyandı© Reuters. Kripto Para Piyasaları Yeniden Düşüşe Geçti, Piyasalar Kırmızıya Boyandı

28 Aralık Cuma günü piyasalar yeniden düşüşe geçti; Coin360‘tan gelen verilerde görüldüğü üzere, yüksek pazar hacmine sahip ilk 100 kripto para biriminin neredeyse tamamı yüzde 5 ila 12 arasında kayıp gördü.

Dördüncü en büyük kripto para birimi olan Bitcoin Cash (BCH), günlük olarak %12.15 oranında dik bir kayıp ile 126 $’dan işlem görüyordu. Bitcoin Cash yazım saatinde 220 doların üzerinde işlem görüyor.

Bitcoin (BTC), günlük %4 civarında, daha ılımlı bir kayıba uğradı ve yazım saatine göre 3.605 $ ‘dan işlem görüyor. 23 Aralık’ta hafta içi 4,230 dolar seviyesine kadar yükselen Bitcoin’in tekrarlayan düşüşü, son zamanlardaki kazanımların hepsini geri aldı ve Bitcoin, Aralık ayı ortasındaki değerinin yakınlarında işlem görmeye başladı.

Bitcoin haftalık bazda %2,4 ve aylık bazda %3,6 kayıp yaşadı.

Ripple Fiyat Enkesine göre, piyasadaki en büyük ikinci kripto para olan Ripple (XRP)’ın kaybı ise %5’in üzerinde. 23 Aralık’taki 0.45$’a çıkan yükselişine rağmen, Ripple şu sıralar çoğunlukla 0.35 – 0.39 $ arasında işlem görmekte. XRP bugün 21 Aralık’taki fiyat noktasına yaklaştı – haftalık zarar %1 olarak gerçekleşti; aylık zarar ise %4’ün üzerinde.

Piyasa değeri ile üçüncü sırada yer alan Ethereum (ETH), %7’nin üzerinde kayıp yaşadı ve yazım saati itibariyle 115 $ ‘dan işlem görüyor. Hafta içi 150 doların üzerindeki yüksek seviyelerin ardından, Ethereum bu haftaki büyümesini tersine çevirerek neredeyse tam tersi bir döngüye girdi.

CoinMarketCap‘teki ilk 10 kripto para arasında bulunan Bitcoin SV (BSV), 83.20 $ ‘dan işlem görmekte ve BSV bir günde %11’e yakın bir değer kaybetti. EOS (EOS), Stellar (XLM) ve Litecoin (LTC) ise, gün içerisinde % 6-7 oranında düşüş kaydetti.

İlk yirmi arasında bulunan, Ethereum Classic (ETC) ve Nem (XEM) sırasıyla, % 8.3 ve % 9.2 oranında düşüşle 4.82 $ ve 0.06 $ seviyelerine geriledi. Dash (DASH), Cardano (ADA) ve Tron (TRX) %7’nin üzerinde bir değer kaybı yaşadı. En güçlü 24 saatlik performans ise IOTA (MIOTA)’ya ait.

Kripto para birimlerinin toplam piyasa değeri, 24 Aralık’ta 146.5 milyar doların üzerindeyken, yazım saati itibariyle piyasa değeri 120.4 milyar dolar civarında.

Kripto Para Piyasaları Yeniden Düşüşe Geçti, Piyasalar Kırmızıya Boyandı isimli makale ilk olarak CoinAdam sitesinde yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Kripto Para Piyasaları Yeniden Düşüşe Geçti, Piyasalar Kırmızıya Boyandı - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

İşte Ethereum Yaratıcısı Vitalik Buterin’in Sahip Olduğu Altcoinler 2019 boğa koşusunda beklenen kripto para hareketleri Avustralya Kripto Para Şirketlerine Özel Bildiri Yayınladı Japonya’nın Devlerinden Fujitsu Bankalara Özel Bir Blockchain Platformu Geliştiriyor Amerikalı kadın, terör örgütü IŞİD’i Bitcoin ile fonladığını itiraf etti Bitcoin 3.650 Doları Geçti

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır