Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Kripto para ortaklık duyurusu: Pundi X ve HARA ortaklığa gidiyor

Ana Sayfa » GÜNCEL » Kripto para ortaklık duyurusu: Pundi X ve HARA ortaklığa gidiyor
Kripto para ortaklık duyurusu: Pundi X ve HARA ortaklığa gidiyor

© Reuters. © Reuters.

Pundi X ve Hara arasında güzel gelişmeler var. POS(point of sale) üreticisi Pundi Labs(Pundi X) blockchain girişimcisi HARA ile ortaklık kuruyor. Amacı blockchain bazlı POS cihazlarını çiftçilere ulaştırmak. Şirketin söylediğine göre ortaklık veri toplamayı kolaylaştırma ve Endonezya’nın kırsal bölgeleri ve tarım sektörüne finansal olarak dahil olma peşinde

HARA, Singapur yerleşimli bir blockchain girişimcisi ve veri borsası ekosistemi geliştiriyor. HARA veri borsası pazarında tüm hissedarlar için uçtan uca çözümler sağlıyor ve şimdi de Endonezya tarım ve gıda sektörüne ulaşıyor. Platform çiftçilerin yıllık ürün verimini ve üretkenliği arttırmasına yardım etme hedefi için tarım ve gıda değer zincirinden gerçek zamanlı veri topluyor.

Çiftçiler, sivil toplum kuruluşları ve diğer sahada bulunanlardan teşvik yoluyla veri toplanıyor. Veriler, ekoloji, ürün ve toprak kalitesi, tahıl fiyatları ve toprak sahipliği gibi pazar şartları ile ilgili.

Blockchaine veri sunanlar HARA token ile ödüllendiriliyor. Bu arada şirketler, organizasyonlar, hükumet kurumları ve bireyler kripto para kullanarak HARA desentralize borsasından ham veri satın alabiliyorlar.

Pundi X ile ortaklıkla şirketin kripto destekli XPOS cihazları, Endonezya köylerinden katılım alanlarına başlangıçta her 200 çiftçiye 1 adet olacak şekilde yerleştirilecek.

POS cihazları çiftçilerin kullanımı için hazır olacak. HARA token alabilecek ve onları değiş tokuş yapabilecek.

HARA CEO’su ve kurucularından Regi Wahyu şunları söyledi:

“Pundi X POS’unu ekosistemimize eklemekle diğer bir kayıp bağlantıya ulaşabileceğiz. Bu bağlantı, global tarımda hizmet etmeyi amaçladığımız geniş bankasız popülasyon için dijital ödeme işlemidir.”

HARA ekosistemi Endonezya bölgesel hükumetlerinin desteğiyle lokal olarak ve reagents ya da Bupati olarak bilinen doğrudan seçilmiş hükumet liderlerince konuşlandırıldı. Girişim şimdiye kadar ülke genelinde 10,000 çiftçiden tarımsal veri topladı. Ayrıca 2020’ye kadar Güney ve Güneydoğu Asya pazarlarında 2 milyon çiftçiye ulaşmak istiyor.

HARA, pilot projesi vasıtasıyla birkaç çiftçinin şimdiden bankalardan mikro krediler alabildiğini söyledi.

Kapas bölgesi Bakalan köyü muhtarı Listiyano HARA tarafından sağlanan teknoloji ile köylülerin krediye ulaşabilmelerinin mümkün olduğunu ve kırsal alanlarda finansal desteğin artışının gerçekleşebileceğini söyledi:

“HARA, bankalar için süreci kolaylaştıran geçerli çiftçi verilerini garanti ediyor. Örneğin bir banka toprak tapusu istiyor. Halbuki pek çok çiftçi buna sahip değil. Hatta bazen vergi ödemesi ispatı istiyorlar. Fakat pek çok çiftçi vergi kayıt numarasına bile sahip değil. “

Pundi X blockchain ile güçlendirilmiş POS cihazları geliştiriyor. Bu XPOS cihazları mobil cüzdanlar vasıtasıyla işlemleri ve kripto para ödemelerini destekliyor. Bu mobil cüzdanlara Alipay, WeChat Pay ve ödeme kartları da dahil. Tüm Pundi X cihazları Ethereum ve NEM blockchaini ile bağlantılı. Şirketin en son modeli bir düzineden fazla kripto parayı destekliyor.

XPOS’un, Dbai hükumetinin desteklediği resmi kredi bürosunun dijital ödemelerinin işletimi için seçilen teknoloji olduğu yakın zaman önce açıklandı. Pundi X başkanı ve kurucularından Constantin Papadimitriou şu yorumu yaptı:

“Biz, Pundi X POS’un HARA’nın çiftçilik networku partnerleri arasında yayılmasından dolayı gurur duyuyoruz. Ve milyonlarca insanın bağımlı olduğu, dünya ekonomisine katkıda bulunan böyle önemli bir sektörle ilgili planlarını kolaylaştırabiliriz.”

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Kripto para ortaklık duyurusu: Pundi X ve HARA ortaklığa gidiyor - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

En iyi kripto analistlerinden güncel Bitcoin tahmini Bitcoin, ETH, XRP Fiyatı Güçleniyor: Kritik Seviyeler Blockchain ve kripto paranın cazibe merkezi İstanbul Jp Morgan Chase’den Madencilik Raporu: Çin’de Bazı Bölgeler, BTC’yi 2400 Dolara Çıkarıyor Bu Trader’ların Tahminlerine Göre Bitcoin Rallisi Kapıda! Apple Card ile Bitcoin Satın Alınamayacak

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır