Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Kripto Para Madencilik Şirketi Coinhive Hizmetlerini Durduruyor

Ana Sayfa » GÜNCEL » Kripto Para Madencilik Şirketi Coinhive Hizmetlerini Durduruyor
Kripto Para Madencilik Şirketi Coinhive Hizmetlerini Durduruyor


Kripto para madencilerine özel hizmetler sunan Coinhive kısa süre sonra kepenk indireceğini açıkladı.

Kripto para madenciliği yapmak isteyen kişilere özel hizmetler sunan Coinhive, geçtiğimiz günlerde bir basın duyurusu yayınlayarak sunduğu hizmetleri sonlandıracağını açıkladı. Kullanıcılar, şirket hizmetlerini durdurduktan sonra dahi 30 Nisan 2019 tarihine kadar kendi gösterge panellerine erişim sağlayabilecekler.

Coinhive 8 Mart 2019 itibariyle hizmetlerine son vereceğini ve bundan sonra müşterileri için özel madencilik hizmetleri sunmayacağını belirtti. Şirketin bu kararı almasındaki sebep ise Monero’da (XMR) yaşanan hard fork sonrasında ağdaki hash oranının yüzde 50 oranında düşmesi.

Coinhive, Monero ağındaki bu düşüşten epey ağır bir şekilde etkilendi. Şirketin olumsuz yönde etkilenmesine yol açan bir diğer şey is kripto para piyasasında görülen genel düşüş oldu. XMR’nin geçtiğimiz son bir yıl içerisinde yüzde 85 oranında değer kaybı yaşaması, bunun üstüne hash oranında düşüş görülmesi Coinhive’ın kepenk kapatmasına yol açtı.

Şirketin konu hakkında yayınladığı açıklamalardan bir kesit u şekilde:

“Tüm bunların üstüne bir de Monero’ya 9 Mart’ta yapılacak olan algoritma güncellemesini düşününce bu kararı almak zorunda kaldık.”

JavaScript tabanlı bir madencilik hizmeti olan Coinhive, İnternet sitelerine kolaylıkla kurulabiliyordu. Bilgisayara kurulan bu yazılım, ilgili siteyi yükleyebilmek için İnternet tarayıcısındaki kapasitenin bir kısmını kullanıyordu. Coinhive’ın aslında kötü amaçlı bir yazılım olmadığını söylemek mümkün. Ancak bu yazılım son zamanlarda İnternet üzerinden kripto para hırsızlığı yapan kişiler tarafından kullanılmaya başladı.

Kripto Para Madencilik Şirketi Coinhive Hizmetlerini Durduruyor isimli makale Ömer SAKMAR tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Continue reading on Koin Bülteni

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Kripto Para Madencilik Şirketi Coinhive Hizmetlerini Durduruyor - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

WalletGenerator ile Kripto Para Cüzdanı Oluşturduysanız Dikkatli Olun! Ünlü Danışmandan Ethereum Classic Yorumu Bitcoin Short Giren Yatırımcılar Büyük Zarar Yazdı Ethereum Tabanlı Enerji Şirketi Almanya’nın 10 Farklı Şehrinde Hizmet Veriyor Ripple (XRP)’de Son Durum: Şef Stratejistle Yollar Ayrıldı Wright’ın Patent Başvurusu Dalgaya Alındı, BSV Yüzde 24 Düştü

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır