Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Güney Kore’nin Önde Gelen Holdingi ConsenSys ile İşbirliği Yapacak

Ana Sayfa » GÜNCEL » Güney Kore’nin Önde Gelen Holdingi ConsenSys ile İşbirliği Yapacak
Güney Kore’nin Önde Gelen Holdingi ConsenSys ile İşbirliği YapacakGüney Kore‘deki teknoloji holdinglerinden SK Group, Blockchain alanında yeni araştırmalar yapabilmek için ConsenSys ile işbirliği yapmaya başladı.

SK ve ConsenSys İşbirliği

Güney Kore’nin en büyük holdinglerinden biri olan SK Group’un bilgi teknolojileri alanındaki kolu SK Holding C&C, ABD merkezli ConsenSys ile işbirliği yapmaya başladı.

Ethereum tabanlı bir yazılım teknoloji şirketi olan ConsenSys, imzalanan uzlaşma belgesi doğrultusunda SK Group’a Blockchcian alanında yardımcı olacak. İkili, Blockchain teknolojisinin kurumsal bağlamda nasıl kullanılabileceğine dair çeşitli araştırmalar yapacak.

İkili arasında imzalanan uzlaşma belgesine göre Blockchain teknolojisinin yanı sıra akıllı kontratlar da incelenecek. SK Group tarafından yayınlanan basın duyurusundan bir kesit şu şekilde:

“Bu iki şirket Blockchain hakkında ortaklaşa bir araştırma yaparak yeni iş modelleri geliştirmeye başlayacak.”

İki şirket arasında yapılan bu anlaşma, Güney Kore’deki geliştiricilerin de işine yarayacak. ConsenSys Akademisi ve SK Holdings C&C bünyesindeki Teknoloji Eğitim Merkezi, yerel geliştiricilere Ethereum hakkında çeşitli eğitimler verecek.

ConsenSys bundan birkaç ay önce Çin’deki Xiangon Yeni Bölgesi’ndeki yerel hükümetle işbirliği yapmaya başladı. ConsenSys, yerel yetkililere Blockchain ve akıllı kontrat teknolojilerden faydalanma ve “akıllı şehir” kurma konusunda yardımcı olacak.

SK Group bundan önce kripto paralarla ilgili bazı gelişmelere imza attı. SK Group bünyesindeki SK Telecom, kripto para borsalarından Korbit’e yatırım yaparak borsanın ilk büyük yatırımcılarından biri oldu.

SK Telecom bunun yanı sıra Blockchain startuplarını yatırımcılarla birleştirebilmek için yeni bir teknoloji platformu geliştireceğini duyurdu.

Güney Kore’nin Önde Gelen Holdingi ConsenSys ile İşbirliği Yapacak isimli makale Ömer SAKMAR tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Güney Kore’nin Önde Gelen Holdingi ConsenSys ile İşbirliği Yapacak - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Flaş kripto para haberleri: Bitcoin yine zirvede, Ripple’dan yeni bir yatırım, Forbes Ethereum’u övdü ve daha fazlası… Tether ve Bitfinex yeni manipülasyon davası bekliyor Fransız tütün dükkanları 2019 yılında Bitcoin satacak Forbes analisti iddialı: ”Bitcoin için kış bitti ancak bu seviyeyi geçmesi imkânsız.” Efsanevi Yatırımcı ve Analist, İlk Bitcoin’ini Satın Aldığını Açıkladı! Monero Geliştiricisi: SEC’in Rehberi Bizim İçin Bir Şey İfade Etmiyor

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır