Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Kripto Para Kışını Atlatmaya Çalışan Hint Traderlar: Uyumuyorduk, Kış İçin Dinleniyorduk

Ana Sayfa » GÜNCEL » Kripto Para Kışını Atlatmaya Çalışan Hint Traderlar: Uyumuyorduk, Kış İçin Dinleniyorduk
Kripto Para Kışını Atlatmaya Çalışan Hint Traderlar: Uyumuyorduk, Kış İçin Dinleniyorduk

© Reuters.  © Reuters.

RBI‘nin yayınladığı ve bütün bankaları kripto para birimleri ile ilgili finansal kurumlarla iş yapmaktan alı koyan genelge, Hindistan’a adeta kripto para kışını getirdi. 2018 yılında zaten zorlu günler geçiren kripto para dünyası, özellikle Hindistan menşeli kripto para topluluğu üyeleri için tam bir hayatta kalma savaşına döndü. Yine de insanlar, aynı dağın yamacında açan bir kardelen gibi, trade yapmanın ve hayatta kalmanın çeşitli yollarını buldu.

Su Akar Yolunu Bulur
RBI yasaklaması ilk başta bir çok kişide çok fazla korku ve kafa karışıklığına yol açsa da, zaman geçtikçe bir çok kripto para borsası ve kripto para topluluğu üyesi, işlemlerini devam ettirmenin yollarını buldu. Çinli traderların yaptığını aksine, Hindistan menşeli kullanıcılar VPN yerine daha çok offshore hesaplar aracılığıyla itibari para kripto para ticaretine devam etti. Bunun yanı sıra ABD içerisinde banka hesaplarına sahip olmak da şu an Hindistan için kripto para ticareti yapmanın başka bir yolu. Kripto para ticaretine bu şekilde devam eden kişilerden birisi olan Vikash P,, ülkedeki zorlu şartlara rağmen kripto para ticareti yapmaya devam edeceğini ifade etti. Kendisi bunun temel sebebinin ise Bitcoin’in içsel bir değere sahip olması olarak görüyor.

CREBACO kurumunun kurucusu Sidharth S ise, ülkedeki kripto traderları olarak  tamamen uyumadıklarını, bunun aksine kışın geçmesi için dinlendiklerini ve kış uykusuna çekildiklerini ifad etti.

RBI’nin yasağı hakkında bugün Hindistan Yüksek Mahkemesi tarafından bir karar verilmesi de beklenmekte.

Kripto Para Kışını Atlatmaya Çalışan Hint Traderlar: Uyumuyorduk, Kış İçin Dinleniyorduk isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.com’da yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Kripto Para Kışını Atlatmaya Çalışan Hint Traderlar: Uyumuyorduk, Kış İçin Dinleniyorduk - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Binance Coin (BNB) Yüzde 5 Değer Kazandı Ekran Kartı Hashrate Hesaplama İngiltere’nin medya devi Bitcoin’i manşetten verdi: Yeni bir ralli görülebilir! Blockchain’in Otomotiv Sektöründeki Değeri 20 Milyar Doları Bulacak 19 Aralık altcoin analizi: XRP, ETH, EOS, BCH Huobi Güney Kore’de Para Aklamaya Karşı Verilen Mücadeleye Katıldı

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır