Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Beklenen Dx.Exchange Kripto Para Borsasının, Gizli Güvenlik Açıkları Olduğu Tespit Edildi!

Ana Sayfa » GÜNCEL » Beklenen Dx.Exchange Kripto Para Borsasının, Gizli Güvenlik Açıkları Olduğu Tespit Edildi!
Beklenen Dx.Exchange Kripto Para Borsasının, Gizli Güvenlik Açıkları Olduğu Tespit Edildi!Kripto para sektörüne yeni katılan bir isim olan Dx.exchange, özellikle geçtiğimiz günlerde yaptığı duyuru ve ilk piyasaya çıkışı ile ciddi bir beklenti yaratmıştı. Estonya merkezli bir fintech şirketi tarafından kurulan borsa, blockchain tabanlı hisse senedi alım satımını mümkün hale getiriyor ve bu sayede kripto para birimleri ile Apple (NASDAQ:AAPL), Facebook (NASDAQ:FB) ve hatta Tesla (NASDAQ:TSLA) gibi birçok dev firmanın hisse senetlerinin alımını sağlıyor.

Platform 7 Ocak tarihinde kapılarını kullanıcılara açmıştı ancak görünüşe göre borsanın ciddi güvenlik açıkları olduğu tespit edildi. Yasal sebeplerden dolayı kimliğini vermek istemeyen bir kullanıcı, yeni piyasaya çıkmış Dx.exchange üzerinde bazı güvenlik denetimleri yaptığını ve 30 dakikada 100 token elde ettiğini, bunun kötü amaçlı kişiler tarafından çok daha kötü bir şekilde kullanılabilme riskinin bulunduğunu vurguladı.

Daha sonra konuyu Dx.exchange yetkililerine ilettiğini belirten kullanıcının açıklamalarından sonra, kripto para borsasının hesabından da konu hakkında açıklama geldi ve ”birkaç sistemsel açık ve güncelleme için” yama yapılacağı belirtildi.

Sistemsel açığın ne olduğu konusunda ise net bir açıklama yapılmadı ancak piyasaya yeni çıkmış ve diğer borsalara göre değişik bir yapıya sahi bir platform için, ufak çaplı hataların olması doğal karşılanabilir.

Beklenen Dx.Exchange Kripto Para Borsasının, Gizli Güvenlik Açıkları Olduğu Tespit Edildi! isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Continue reading on Koin Bülteni

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Beklenen Dx.Exchange Kripto Para Borsasının, Gizli Güvenlik Açıkları Olduğu Tespit Edildi! - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Patlayıcı Bitcoin volatilitesi Bitcoin ETF onayı için şansını öldürdü Twitter CEO’su: Square ile Bitcoin Geniş Kitlelere Ulaşacak Hindistan’ın En Büyük E-ticaret Devi, Blockchain Tabanlı Lojistik Firması İle Ortaklık İmzaladı Arcane Research: Bitcoin-altın korelasyonu rekor seviyelerde Gelmiş Geçmiş En Büyük 10 Bitcoin Milyarderi ile Tanışın Hindistan’ın En Büyük Finansal Kurumları, Blockchain’i Araştırıyor

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır