Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Kripto Para ile Mülk Satın Almak Sanılandan Daha Zor

Ana Sayfa » GÜNCEL » Kripto Para ile Mülk Satın Almak Sanılandan Daha Zor
Kripto Para ile Mülk Satın Almak Sanılandan Daha ZorDünya genelindeki pek çok emlakçı, kripto para ile mülk alıp satmanın bir hayli zor olduğunu düşünüyor. Emlakçıları böyle düşünmeye iten en büyük şey ise kripto para ödemelerindeki yasal belirsizlikler.

Belirsizlikler

Emlak sektörünün önümüzdeki yıl boyunca ne gibi bir performans sergileyeceği meçhul. Urban Land Institute tarafından yapılan bir araştırmaya göre bu yıl sektörde oldukça ilginç gelişmeler yaşanabilir.

Yeni kurulmuş emlak şirketlerinden Propy’nin CEO’su Natalia Karayaneva, kripto paraların emlak sektöründeki durumlarıyla ilgili bazı açıklamalarda bulundu. Karayaneva’ya göre mülk alım satımında kripto para kullanmak belli başlı sorunlara yol açabiliyor.

Özellikle büyük çaplı ödemelerde sorun yaşandığını söyleyen Karayaneva, satıcıların genelde bu tarz ödemeleri itibari parayla yapmak istediklerini belirtiyor. Bir kez gönderilen kripto paralar bir daha geri alınamadıkları için büyük çaplı işlemleri kripto parayla yapmak oldukça tehlikeli olabiliyor.

Güven Meselesi

Mycro.Jobs CEO’su Andre Bruckmann Almanya’daki bir mülkünü kripto parayla satmayı düşünüyordu.

Bruckmann tarafından konu hakkında yapılan açıklamalara göre söz konusu kripto para ödemeleri olduğu zaman oldukça ciddi güven sorunlarıyla karşılaşılıyor. Bruckmann, başına gelen bir olayı şöyle anlatıyor:

“Evi yılbaşı için kiralamak isteyen biri benimle iletişime geçti. Ödemeyi Bitcoin ile yapmak istiyordu. Kripto paraları destekliyor olsam da bu teklifi reddettim çünkü arayan kişiyi tanımıyordum. Güven, gelirden daha önemli olduğu için reddettim. Eğer bu kişinin güvenilirliğini kanıtlayabiliyor olsam reddetmezdim.”

Kripto Para ile Mülk Satın Almak Sanılandan Daha Zor isimli makale Ömer SAKMAR tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Kripto Para ile Mülk Satın Almak Sanılandan Daha Zor - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Bitcoin piyasasında stabil coin fazlalığı mı var? Brave Tarayıcısının Kullanıcıları % 1.200 Arttı Ocak Ayı Piyasa Raporu: MKR, TRX ve ZEC’deki Volümler Dikkat Çekici Türk Uzmanlar Anlatıyor: FED’e En Sert Cevap: Bitcoin! – Bölüm 2 Microsoft Excel’deki Para Birimleri Arasında Artık Bitcoin de Var Bitcoin fiyatı bu aralıkta klasik bir birikim desenini takip ediyor

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır