Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Kripto Para Hırsızları Hasta Çocuklara Yardım Derneğini Hacklediler

Ana Sayfa » GÜNCEL » Kripto Para Hırsızları Hasta Çocuklara Yardım Derneğini Hacklediler
Kripto Para Hırsızları Hasta Çocuklara Yardım Derneğini HackledilerKripto para hırsızları çocuklara yardım amacıyla kurulan ve Dünya genelinde hizmet veren kuruluşlardan olan Bir Dilek Tut Derneği‘ni hacklediler.

Derneğe Hack Saldırısı

Çeşitli hastalıklar yüzünden hayati tehlikeler yaşayan çocuklara yardım etmek amacıyla kurulmuş olan Bir Dilek Tut Derneği, hack saldırısına uğradı.

Trustwave adlı bir güvenlik firması tarafından yapılan araştırmaya göre hackerlar, derneğin internet sitesine sızarak Coinimp adlı bir kripto para madenciliği yazılımı kurdular. Bu tarz yazılımlar, o siteyi ziyaret eden kişilerin bilgisayarlarından güç çalıp madencilik yapmaya yarıyorlar.

Bir Dilek Tut Derneği Drupal adlı bir açık kaynaklı içerik yönetim sistemi üstüne kurulu durumda. Drupal bu yılın başlarında sisteminde bir açıklık olduğunu, hackerların bu açıklıktan faydalanıp bazı sitelere zararlı yazılım kurduklarını açıkladı. Bundan yalnızca birkaç ay önce Drupal’ın sistemindeki bir bug yüzünden 100 bine yakın site hasar aldı.

Trustwave araştırmacıları, Bir Dilek Tut Derneği sitesinin de aynı bugdan etkilendiğini düşünüyorlar. Dernek yetkilileri kısa süre içinde durumun farkına varıp tehlikeyi ortadan kaldırdılar.

İnsanların farkında olmadan onların bilgisayarlarını kullanmaya ve kripto para madenciliği yapmaya yarayan yazılımlar git gide daha yaygın bir hal alıyorlar. Citrix tarafından bu yılın başlarında yayınlanan bir rapora göre bu gibi yatırımcılar, Birleşik Krallık genelindeki şirketlerin yüzde 59’unu etkiledi.

Bu gibi yazılımların özellikle Hindistan’da epey yaygın olduğu söylenebilir. Ayrıca Hindistan’daki sıradan sitelerin yanı sıra büyük çaplı siteler de bu yazılımlardan etkileniyor. Economic Times’ın bir haberine göre Hindistan’daki hükümet siteleri dahi bu gibi yazılımlara kurban gidiyor.

Kripto Para Hırsızları Hasta Çocuklara Yardım Derneğini Hacklediler isimli makale Ömer SAKMAR tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Kripto Para Hırsızları Hasta Çocuklara Yardım Derneğini Hacklediler - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Bitcoin fiyatı hakkında herkes şunu merak ediyor: En kötüsünü yaşadık mı? İlk Blockchain akıllı telefonu HTC Exodus 1, Litecoin’i destekliyor Nükleer Fizikçikler Bitcoin Piyasası Araştırması: Bitcoin’in Volatilitesi Azalacak! Ripple’dan Kongreye Kripto Para ve Blok Zinciri Mektubu Kripto Para Grafikleri Blockchain Şirketleri “İyi” Hackerlara 878 Bin Dolar Ödül Dağıttılar

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır