Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Kripto Para Borsası Coinbase, Kripto Para Startup Firması Nomics’e 3 Milyon Dolarlık Yatırım Yaptı

Ana Sayfa » GÜNCEL » Kripto Para Borsası Coinbase, Kripto Para Startup Firması Nomics’e 3 Milyon Dolarlık Yatırım Yaptı
Kripto Para Borsası Coinbase, Kripto Para Startup Firması Nomics’e 3 Milyon Dolarlık Yatırım YaptıDünyanın önde gelen kripto para borsalarından birisi olan Coinbase‘in yatırım kolu Coinbase Ventures’in de aralarında olduğu yatırımcılar, kripto para veri startup firması Nomics’e 3 milyon yatırım yaptı.

Salı günü Nomics tarafından yapılan açıklamada firma, elde ettiği fonu kendi mühendislik ekibini yenilemek için ve bütün kripto para birimlerinin %95’inin, nasıl alım satımının yapıldığı ile ilgili bir endeks oluşturmak için çalışmaları sürdüreceğini vurguladı.

Arthur Ventures isimli yatırım firması tarafından yönetilen fonlamaya, CoVenture Crypto, Digital Currency Group, BitGo kurucu ortağı Ben Davenport, CityBlock Capital, King Capital, PolyMath ve TokenSoft gibi isimler de katıldı.

Nomics CEO’su ve kurucu ortağı Clay Collins, konu hakkında yaptığı açıklamalarında şu an startup firmasının elemanlarının neredeyse hepsinin tam zamanlı olarak geliştirme odaklı çalıştığını aktardı. CEO’ya bu göre bu durum, Nomics’in endekslemeye çalıştığı verilerin yoğunluğunu ortaya koymakta:

”Bütün kripto varlıklarının %95’inin fiyalandırılmasını yapmak nispeten önemsiz bir iş gibi gözüküyor olsa da,  söz konusu varlıklar için bütün blockchain verilerini, emir defteri verilerini (tarihsel emir defterleri de dahil) ve borsa üzerinden olmayan alım satım verilerini elde etmek ciddi bir mühendislik becerisi gerektirmekte.”

Platform temel olarak bütün kripto para birimleri için ”aralıksız veri” sağlamayı hedefliyor ve bununla birlikte farklı zaman dilimlerinde bile veri akışını sağlamayı amaçlamakta.

Coinbase özellikle son dönemde birden fazla kripto para birimini platformuna eklemeye başlaması ile ekonomik sıkıntı mı yaşıyor sorularını akla getirse de, çeşitli yatırımlar yapmayı hala sürdürüyor.

Kripto Para Borsası Coinbase, Kripto Para Startup Firması Nomics’e 3 Milyon Dolarlık Yatırım Yaptı isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Kripto Para Borsası Coinbase, Kripto Para Startup Firması Nomics’e 3 Milyon Dolarlık Yatırım Yaptı - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Bitcoin Fiyat Analizi: Boğalar BTC’yi Hangi Hedeflere Taşıyacak? Tom Lee’den korkutan Bitcoin öngörüsü geldi eToro Analisti: Alt Koinler, Stabil Kripto Para Etkisiyle Artış Yaşayabilir Justin Sun Beklenilen Vitalik Buterin – Nouriel Roubini Tartışması İçin 1 Milyon Dolar Ödül Koydu! UCLA Blockchain Projelerine Yardımcı Olmak İçin Yeni Program Hazırladı Kanada’da Doktora Düzeyinde Blockchain Eğitimi Başlıyor

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır