Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

CFTC Kurul Üyesi Kripto Paraların Geleceği Hakkında Endişeleri Giderdi

Ana Sayfa » GÜNCEL » CFTC Kurul Üyesi Kripto Paraların Geleceği Hakkında Endişeleri Giderdi
CFTC Kurul Üyesi Kripto Paraların Geleceği Hakkında Endişeleri Giderdi

© Reuters.  © Reuters.

CFTC Kurul Üyesi Kripto paraların geleceği hankında endişeleri giderdi. CFTC nedir ? CFTC, ABD merkezli Emtia Vadeli İşlem Sözleşmeleri Komisyonudur. Yazımızın ayrıntılarına geçelim.

CFTC Kurul Üyesi Kripto paraların geleceği hakkında Ne DediGünümüzde kriptosferin karşı karşıya kaldığı en önemli konulardan biri ulusal devlet finans kurumlarının, bu yeni kalkınmanın nasıl olacağına dair oy birliğiyle fikir birliğine varamamış olmalarıdır. Bu kurumların başta gelenleri, Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu (CFTC) ve Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC)’ dir. Ancak, CFTC‘nin önde gelen bir üyesi, son zamanlarda kripto piyasası hakkındaki düşüncelerini, kendisi gibi düzenleyici olan kişi ve kurumlara da yol göstecek şekilde açıkladı

CFTC Başkanı Kripto Varlık Yönetmeliği Üzerine İpuçları Bırakıyor

Menkul Kıymetler Endüstrisi ve Finansal Piyasalar Birliği (SIFMA) tarafından ev sahipliği yapılan bir etkinlikte kripto para destekleyicisi olan Giancarlo düşüncelerini cesurca paylaştı. Ona göre kripto para işlemleri hakkında sadece dolandırıcılık konuları tartışılıyor. Sistemin getirileri hiç konuşulmuyor.

İşte o sözler:

“Şu anda kripto para piyasasının dolandırıcılık ve manipülasyon yönlerine çok odaklandık. Aslında geçen hafta, Boston federal mahkemelerinde, kripto alanındaki sahtekarlık ve manipülasyonu yargılama yetkimizi belgeleyen büyük bir zafer kazandık ve artık kripto para suçlularını yargılayacağız. Soru işaretlerini tek tek giderdiğimize göre artık sistemin getirilerini konuşabiliriz. ”

Düzenleyici kurum kripto ile ilgili sahtekârlık davaları ile uğraşırken artık cesur kararlar veriyor. Ancak, CNBC katılımcısı Pisani tarafından ima edildiği gibi insanlar şuan bu piyasada neyin suç neyin suç olmadığını bilmediklerini. Bu yüzden düzenleme yaparken çok dikkatli olmak gerektiğinin altını çizdi. Çünkü ağır bir düzenleyici yaklaşım ABD merkezli girişimlerin denizaşırı ülkelere taşınmasına neden olabilir. Giancarlo, CFTC’nin, Bitcoin türevleri sözleşmesini yayınlayan ilk ABD kurumu olduğunu belirterek, diğer kurumlarında kendilerini takip etmesini istedi.

Arkadaşlar gördüğümüz gibi artık CFTC ve SEC gibi ABD kurumları kripto para piyasası hakkında yönetmelik çıkartmaya başladılar. Onları buna iten asıl sebep, Kripto paraların gelecekte piyasayı tamamen eline geçirecek olmasıdır. ABD de, çoğu kendi bünyesinde filizlenen bu şirketleri ve yatırımcılarını kendi bünyesinde tutmak istemesidir. Ülkemize bakacak olursak, son günlerde devlet olarak Blockchain teknolojisine ilgi göstermeye başladık. Ve yakın zamanda kurumsallaşma faaliyetlerine başlayacağız.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

CFTC Kurul Üyesi Kripto Paraların Geleceği Hakkında Endişeleri Giderdi - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Fransız Mali Düzenleyici Monero (XMR) Gibi Kripto Paraların Yasaklanmasını Önerdi Bankaya Açtığı Davayı Kazanan QuadrigaCX Borsasının Fonları, Hala İade Edilemiyor! Bitcoin’de net uzun pozisyonlar sıçradı: İyiye işaret değil Erik Voorhees: Kripto paralar Dünyayı ele geçiriyor CBOE Yetkilisi: Bitcoin Fiyatındaki Dalgalanmalar Duruldu Gerçek Satoshi olduğu iddia edilen gizli hesap ‘Bitcoin’in geleceğini’ anlattı!

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır