Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Kripto Fiyatları Düşüşte; Rapora Göre Tether’in Bitcoin Üzerine Etkisi Yok

Ana Sayfa » GÜNCEL » Kripto Fiyatları Düşüşte; Rapora Göre Tether’in Bitcoin Üzerine Etkisi Yok
Kripto Fiyatları Düşüşte; Rapora Göre Tether’in Bitcoin Üzerine Etkisi Yok

© Reuters.  © Reuters.

Investing.com – Kripto paralar Pazartesi günü düşüş yaşarken, Bitcoin, akademik bir çalışmanın Tether’ın bitcoin fiyatları üzerinde etkisi olmadığını keşfetmesiyle iki buçuk haftanın yüksek seviyesinden geriledi.

Bitcoin %1,56 düşüşle, 6.630,30 dolara yerleşti.

Kripto paralar genel olarak düşük iken, toplam piyasa sermayelendirmesindeki dijital döviz kapasitesi, Pazar günü 228 milyar dolara kıyasla, bu haberi yazarken, 219 milyar dolar seviyesinde.

ETH/USD, Ether, %4,44 düşüşle 235,08 dolara geriledi. XRP, %7,58 değer kaybederek 0,53092 dolar oldu ve Litecoin %6,77 kayıp ile 58,20 dolardan işlem gördü.

Queensland Business School Üniversitesi’nden bir rapora göre, Bitcoin fiyatları ve işlem hacmi üzerindeki Tether etkisi geçici ve hacim beş gün içerisinde normale döner.

Rapora göre, “Tether’ın Bitcoin’in günlük bazda gelirlerinin artmasına neden olacağı düşüncesini destekleyen ampirik bir kanıda rastlamadık. Hatta VAR modelimizin Bitcoin gelir denklemini incelediğimizde, herhangi bir gecikmeli değişkenin Bitcoin gelirleri üzerinde etkisi yok. Bu, Bitcoin gelirlerinin, daha önce çalışılan eski veri kümelerinden daha büyük bir piyasa etkinliğine işaret ettiğini ortaya koyuyor.”

Tether geçtiğimiz yıl, ABD Emtia Vadeli İşlemleri Komisyonu (CFTC) tarafından incelendi ve şirketin ABD doları için yeterli bir rezervle desteklendiğini kanıtlamak üzere mahkemeye çağrıldı.

Öte yanda, Teksas Üniversitesi’nin Haziran ayında yayınladığı bir yazı, Bitcoin fiyatlarının Aralık 2017’de 20.000 dolara çıkmasının, Tether tarafından yapılan fiyat manipülasyonlarının bir sonucu olduğunu iddia etti.

Diğer gelişmelerde, Dubai Maliye Başkanlığı ve Smart Dubai Ofisi, hükümet işletmeleri için başlatılan blockchain ile çalışan ödeme sistemini ilk kez tanıttı. Sistem, daha doğru ve şeffaf bir yönetim süreci sunmayı amaçlıyor.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Kripto Fiyatları Düşüşte; Rapora Göre Tether’in Bitcoin Üzerine Etkisi Yok - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Bitcoin, Ripple, Ethereum Fiyatı Stabil: Bu Altcoinler ise Boğa Koşusunda! Çin’in Yeni Kripto Para Sıralaması Yayınlandı: İşte Bitcoin, Ethereum, EOS ve TRON’un Yeri Güney Afrika’nın Ulusal Kriket Organizasyonu, 70.000 Dolarlık Bitcoin Sahtekarlığının Kurbanı Oldu Afrika Ülkeleriyle Avrupa Bankaları Arasındaki ‘Yozlaşmış’ İlişki Devam Ediyor Istanbul Blockchain Women Platformu, Yeni Bir Etkinlik Düzenliyor İran Kripto Paraları Resmi Bir Endüstri Olarak Tanıyor

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır