Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Kripto Fiyatları Artıyor, Güney Kore ICO Yasağını Kaldırmayı Amaçlıyor

Ana Sayfa » GÜNCEL » Kripto Fiyatları Artıyor, Güney Kore ICO Yasağını Kaldırmayı Amaçlıyor
Kripto Fiyatları Artıyor, Güney Kore ICO Yasağını Kaldırmayı Amaçlıyor


Investing.com – Kripto paralar Çarşamba günü yükselişte, Güney Koreli parlamento ilk para tekliflerine uygulanan yasağı kaldırmayı amaçlıyor.

Bitcoin en son saat 15.40’ta, Bitfinex borsasında %1,65 yükselerek 7.545,20$’dan işlem gördü.

Salı günü önceki haftaya göre %10’a kadar düşüş yaşamış olan dijital dövizler hafta boyunca %4 düşük seyretti. Bitcoin ABD Adalet Bakanlığı’nın tüccarların Bitcoin ve diğer sanal döviz fiyatlarını manipüle edip etmediğini araştırdığına dair haberler sırasında son 6,5 aylık en düşük seviyelerini görmüştü.

Güney Kore’de, ulusal parlamento 2017 Eylül ayında yürürlüğe giren yasağı kaldırarak yerli ICO tekliflerine izin vermeyi amaçlıyor. Bazı meclis üyeleri belli şartlar ve düzenleme teştifi altında ICO’ları yasal hale getirecek bir tasarı üzerinde çalışıyor.

Bu sırada, Bitcoin, Equity Armor Investments’tan Brian Stutland’ın CNBC’ye verdiği ropörtajda belirttiğine göre, piyasanın gelecekteki yeni korku ölçütü olabilir.

“Bitcoin banka endüstrisindeki kredi riskleri öncesinde yeni VIX olabilir.” dedi.

VIX piyasalardaki korku kaynaklı dalgalanmaların ölçütü olarak görülüyordu. Sanal dövizlerdeki popülarite artışı yatırımcılar için bankacılık endüstrisindeki risk azaltımı için bir yol olabilir.

Kripto para piyasası geçtiğimiz haftaki çetin düşüşlerin ardından son günlerde toparlanmaya çalışıyor. Salı günü toplam piyasa değeri 323 milyar$’dayken, şimdi 331 milyar$’da.

Diğer dijital paralar yükselişte, Ethereum %2,48 artarak 571,82$ oldu. Ripple %3,56 yükselerek 0,61581$ olurken, Litecoin %0,70 arttı ve 121,84$ oldu.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Kripto Fiyatları Artıyor, Güney Kore ICO Yasağını Kaldırmayı Amaçlıyor - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Balinalar durmuyor – Tek işlemde 356 milyon dolarlık Bitcoin hareketi “Akıllı para, kesinlikle Bitcoin’e gelmeye başladı” Panik satışı bitti, Bitcoin için sırada 4,500 dolar mı var? Bitcoin 6000 dolara mı yoksa 4000 dolara mı gidiyor? Bitcoin 400 dolar düşerken altcoin’lerde son durum: Güncel gelişmeler ve en çok kazanan ve kaybeden altcoinler Tezos, Coinbase’nin Etkisiyle Günler İçerisinde Yüzde 57 Artış Yaşadı!

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır