Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Kripto Destekçisi Tim May Doğal Sebeplerle Hayata Veda Etti

Ana Sayfa » GÜNCEL » Kripto Destekçisi Tim May Doğal Sebeplerle Hayata Veda Etti
Kripto Destekçisi Tim May Doğal Sebeplerle Hayata Veda EttiCypherpunks kurucusu Timothy C. May, doğal sebeplerden dolayı hayatını kaybetti.

Tim May olarak da bilinen Cypherpunk kurucusunun vefatı, yakın dostu Lucky Green tarafından doğrulandı. Cypherpunk topluluğundan olan Lucky Green, Facebook (NASDAQ:FB) üzerinden paylaştığı gönderide şöyle belirtti:

“Yakın dostum ve ortağım olan özgürlük savaşçısı Tim May’in bu haftanın başlarında California’daki evinde vefat ettiğini öğrendim.”

Tim May özellikle kripto para sektöründe kaleme aldığı “Kripto Anarşist Manifestosu” (Crypto Anarchist Manifesto) adlı kitabıyla tanınıyor. Tim May bu kitabı her ne kadar 1992 yılında kaleme almış olsa da günümüzdeki kripto paralarla ilgili oldukça çarpıcı öngörülerde bulundu:

“Devlet elbette çeşitli ulusal güvenlik sorunlarını, uyuşturucu satıcılarını ve vergi kaçakçılarını bahane ederek bu kriptografik teknolojinin gelişimini durdurmaya veya yavaşlatmaya çalışacaktır.”

May yazdığı bu kitapta devletin çeşitli şeyleri gerekçe göstererek kriptografik teknolojinin gelişimini durdurmaya çalışacağını belirtiyordu. Ancak ilginçtir ki May, devletin sunacağı gerekçelerin aslında doğru olacağını da söylüyordu. Çünkü May’e göre bu teknoloji sayesinde insanlar “yasa dışı ve çalınmış malları özgür bir şekilde alıp satabilecekler.”

Green, Facebook üzerinden paylaştığı gönderide May’in vefatıyla ilgili pek fazla detay vermedi. Kendisine henüz otopsi yapılmadı ancak doğal nedenler dolayısıyla yaşamını yitirdiğini düşünülüyor.

Kripto para sektöründeki bir grup insan, cypherpunk topluluğunun en az Satoshi Nakamoto kadar önemli ve övgüye layık olduğunu düşünüyor.

Ayrıca Satoshi Nakamoto’nun zaten Bitcoin‘i oluşturmadan, 2008 yılından önce, cypherpunk topluluğuyla iletişim haline olduğu biliniyor.

Kripto Destekçisi Tim May Doğal Sebeplerle Hayata Veda Etti isimli makale Ömer SAKMAR tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Kripto Destekçisi Tim May Doğal Sebeplerle Hayata Veda Etti - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Monero, Yukarı Tırmanmaya Devam Ediyor Tokyo Havaalanındaki Lüks Araçlar, Artık Bitcoin’i Ödeme Olarak Kabul Ediyor 1 Milyon Dolarlık BTC ile Fidyesi Ödenen Amerikalı İş Adamı Halen Kayıp New York Times Blockchain Yayıncılığına Hazırlanıyor Bir ülke daha Bitcoin düzenlemelerini uygulamaya koyuyor Kripto Para Yatırım Şirketleri Hangi Strateji ve Altcoinleri Öneriyor

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır