Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Kripto Bağışları: Kaliforniya Yasaklarken, Tayvan Arttırıyor!

Ana Sayfa » GÜNCEL » Kripto Bağışları: Kaliforniya Yasaklarken, Tayvan Arttırıyor!
Kripto Bağışları: Kaliforniya Yasaklarken, Tayvan Arttırıyor!Politik bağış ve destek kampanyaları için kripto para birimi kullanımı son yılların çok tartışılan konularından birisi oldu. Çoğu kişi bunun etik olmadığını ve kara para aklamaya neden olabileceğini ifade ederken, Tayvan tam tersine şeffaflığın arttırabileceği kanısında. Yakın zamanda iki farklı bölgede yaşanan iki farklı gelişme ise, olayın ne kadar ikilemde kaldığını gözler önüne sermekte.

Destekçilerinden Bitcoin ile bağış alan Tayvanlı bir politikacı, kripto ile yapılan bağışların ülkenin politik sistemini temiz ve şeffaf tutabileceğini iddia etmekte. Bu sırada dün paylaştığımız bir haberde de vurguladığımız üzre, ABD‘nin Kaliforniya eyaleti ise siyasilerin kripto para bağışı almasını yasakladı.

Bitcoin Bağışları Şeffaflığı Arttırıyor
Kripto para birimleri Tayvan siyasetine giriş yaptı. Taipei Şehir Meclisi adaylarından Hsia Hsin-chen, sosyal medya üzerinden yaptığı duyuruda, yapılan küçük bir miktar Bitcoin bağışını kabul ettiğini ifade etti. Tayvanlı aday yaklaşık olarak 325 dolar değerinde bir BTC bağılı almış. Hsiao yaptığı destek çağrısında, gelişimin hem politik hem de teknolojik olduğunu ifade etti. Azınlık partisinin üyesine göre, kripto para birimleri üzerinde yapılan her işlemin kayıt altına alınması, ülkenin politik sistemine daha fazla şeffaflık getirebilir.

”Politik bağış olarak Bitcoin kabul etmek, olayın gözüktüğünden çok daha sembolik.”

Tayvan içerisinde kripto para ile yapılan katkılar hala maddi olmayan politik bağışlar kategorisinde sınıflandırılmakta. Umuyoruz böyle kalmaya da devam eder.

Kripto Bağışları: Kaliforniya Yasaklarken, Tayvan Arttırıyor! isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Kripto Bağışları: Kaliforniya Yasaklarken, Tayvan Arttırıyor! - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Analistlerin Bitcoin tahmini birleşti: “2020’ye yeni rekorla gireceğiz.” Bitcoin, Ethereum ve XRP Düşüyor, Waves Yükseliyor! WSJ: Regülatörler Geçtiğimiz İki Yılda Kripto Şirketlerine Karşı 90’dan Fazla Dava Açtı! TRON destekli Tether stablecoin’i artık piyasada Alex Krüger: Bitcoin İlk Satın Alma Bölgesine Yaklaşıyor, BTC, Ethereum, XRP, Litecoin ve Bitcoin Cash Fiyat Görünümü Bitcoin 4.000’in Üzerinde! 100 Milyon XRP Harekete Geçti, Son Dakika Kripto Para Haberleri

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır