Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Kötü İnternet Bağlantısı Afrika’daki Kripto Büyümesini Yavaşlatabilir

Ana Sayfa » GÜNCEL » Kötü İnternet Bağlantısı Afrika’daki Kripto Büyümesini Yavaşlatabilir
Kötü İnternet Bağlantısı Afrika’daki Kripto Büyümesini Yavaşlatabilir

© Reuters.  © Reuters.

Afrika özellikle son zamanlarda sıradaki kripto para kabulünün ve gelişiminin yaşanacağı yer olarak övgüler almakta. Ancak bölgede bulunan internet olanakları ve bağlantı yavaşlığı, söz konusu gelişimi derinden etkileyebilecek potansiyele sahip.

International Telecommunications Union (ITU) isimli kurumun yayınladığı yeni bir araştırmaya göre, çoğu Afrika bölgesinde yaşayan 1.5 milyar insanı internete bağlamak, yaklaşık olarak 450 milyar dolara mal olabilir. Afrika hükümeti genel bağlantı konusunda küresel ortalamanın yaklaşık 3 katı daha az harcama ve sermaye ayrımı yapıyor. Bunun yanı sıra ülkedeki düşük eğitim seviyesi, internete girebilen cihazların yüksek maliyetine karşı düşük getirisi de önemli faktörlerden. Bütün bu etkenler bir araya geldiğinde Afrika içerisindeki kripto para büyümesinin önüne ciddi bir set çekilebilir. Şu an için Afrika devrimi tamamiyle internete bağımlı durumda diyebiliriz.

Kripto, Afrika’nın Düzensiz İnternet Bağlantı Problemine Rağmen Büyüyebilir Mi?
Geçtiğimiz bir kaç yıl boyunca, özellikle Kenya, Gana, Uganda, Nijerya, Güney Afrika ve Zimbabve gibi ülkelerdeki kripto para hacmi ciddi oranda arttı. Çoğu ülke kendi Bitcoin ATM’sine bile kavuştu. Uzmanlar ise kripto para birimi popülerliğinin artmasını, bölge içerisindeki bilginin ve ekonominin gelişmesine bağlamakta.

ITU’dan yapılan açıklamaya göre ise, dünyanın internete bağlantısı olmayan nüfusunu yaklaşık %52’si Afrika bölgesinde yaşamakta ve bu durum işleri zorlaştırıyor. Yetkililer kripto para büyümesi için internetin olmazsa olmaz olduğunu ifade ederken, hükümetin bu yönde bir yatırım yapması ile Afrika içerisindeki kripto para büyümesi adeta şahlanabilir ve kriptoya ihtiyacı olan sermayeyi sağlayabilir.

Kötü İnternet Bağlantısı Afrika’daki Kripto Büyümesini Yavaşlatabilir isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.com’da yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Kötü İnternet Bağlantısı Afrika’daki Kripto Büyümesini Yavaşlatabilir - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

19 Kasım Ripple analizi: XRP fiyatı için destek ve direnç seviyeleri, beklenen yön ve daha fazlası SEC Bitcoin ETF’si için onay verecek mi? Ünlü avukat Jake Chervinsky açıklıyor Tether’den İlginç Hamle! Önce 5 Milyar Dolar Bastı, Sonra Yaktı! Yatırımcılara favori altcoin’i soruldu: Ethereum ankette ikinci oldu Bitcoin’de teknik anlamda her şey 9 bin 500 dolara bağlı… Ayı Piyasası Sadece Kripto Paralar İçin Geçerli Değil – Nasdaq Ciddi Bir Düşüş Yaşamakta

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır