Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Koreli Yetkili: Kripto Paralarda Güvenlik, Hızlı Büyüme İçin Elzem

Ana Sayfa » GÜNCEL » Koreli Yetkili: Kripto Paralarda Güvenlik, Hızlı Büyüme İçin Elzem
Koreli Yetkili: Kripto Paralarda Güvenlik, Hızlı Büyüme İçin ElzemKoreli hükümet yetkilisi Gong-pil Choi, yaptığı açıklamada kripto paraların önünde duran en büyük problemin, şu an itibariyle güvenlik süreçleri olduğunu ifade etti. Kripto paraların daha fazla kişiye ulaşmasının ve kullanımını arttırmasının önündeki en büyük engelin; kaliteli bir güvenlik donanımı olduğunu ifade eden Choi, kısa vadede ise bu sektörün büyümesinin kaçınılmaz olduğunu ifade etti.

Kripto para sektöründe dönen paraların büyüklüğünü göz önüne alan başarılı araştırmacı, buna karşın sektördeki koruma süreçlerinin pek de istenildiği ölçüde olmadığını kabul ederken; bu durumun değiştirilmesi gerektiğini belirtti. Choi’ye göre, zaten birkaç büyük şirketin bu konuya ciddi yatırım yapması ve çalışmalara başlaması; kripto para sektöründe bu durumun önemini ortaya koyan bir başka kanıt.

Başarılı yönetici; şu anda Güney Kore hükümetine dijital paralar ile ilgili danışmanlık yapıyor. Choi, yeni ortaya çıkan bir ürün sınıfının güvenli şekilde depolanmasının çok kritik olduğunu ifade ederken; şunları söyledi:

”Açıkçası kripto para borsaları şu anda riskli. Hacklenebilme ihtimalleri, kendi içlerinde değişiyor ancak böyle bir tehlikenin olduğu biliniyor. Bu da aslında yatırımcılar için büyük bir tehlike demektir. Finansal sektörün geleneksel kısmına baktığımızda, bu süreçlerin hallolduğunu görüyoruz. Aynısını, maalesef ki kripto para piyasası için söylemek, en azından şu an için pek de mümkün değil. Şu anda kripto paralar daha riskli. Bu durumun değişmesi için de güvenlik önlemlerinin artması gerekiyor.”

Koreli Yetkili: Kripto Paralarda Güvenlik, Hızlı Büyüme İçin Elzem isimli makale Nihat Emre KOCAASLAN tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Koreli Yetkili: Kripto Paralarda Güvenlik, Hızlı Büyüme İçin Elzem - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Kripto Paralar Neden Düştü? Messari’den Yeni Platform: Kripto Para Sektörünün Bilgi Toplama Merkezi Bitcoin’i 9.000 Dolara Çıkartan 3 Sebep! Ripple balinaları harekette: Milyonlarca XRP taşındı! Flash Haber: Kanada Merkezli Bitcoin Borsası Hacklendi Tüm Fonlar Gitti Sharding nedir? Kurumsal Blockchain adaptasyonu için anlamı ne?

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır