Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Konferansta Konuşma Yapması İçin Çağrılan Bitcoin Traderı, Dövüldü – Soyuldu ve İşkenceye Uğradı

Ana Sayfa » GÜNCEL » Konferansta Konuşma Yapması İçin Çağrılan Bitcoin Traderı, Dövüldü – Soyuldu ve İşkenceye Uğradı
Konferansta Konuşma Yapması İçin Çağrılan Bitcoin Traderı, Dövüldü – Soyuldu ve İşkenceye UğradıLanseria, Güney Afrika‘dan bir Bitcoin traderı, önce uyuşturulup, sonra dövülmesinden ve en son da işkenceye uğramasından sonra ölümden zar zor kurtulabildi. Yerel haber kaynağı olan Soweto Urban‘ın aktardığı bilgilere göre, Andrew isimli yatırımcı bir Facebook (NASDAQ:FB) mesajı ile kripto para birimleri hakkında bir konferansta konuşma yapması için davet edildi. Söz konuşu etkinlik Meadowlands bölgesindeki Natui sokağında yapıldı.

Adresi verilen bölgeye öğleden sonra gittiği belirtilen Andrew, sunumu sadece 6 kişiye yapmasının garip olduğu izlenimine kapılmış. Andrew’e göre, 6 kişiden birisi onun arkasından dolanıp, yüzüne değişik bir kimyasal kokan bir bez parçası dayayıp onu bayıltmış. Daha sonra ilacın etkisi gittiğinde uyanan Andrew, tamamen farklı bir yerde olduğunun farkına varmış ve burada karşısında duran iki kadın ve üç erkek görmüş.

Daha sonra kıyafetleri çıkartılıp, kaçıran kişiler tarafından dayak atıldığını belirten Andrew, kaçıran kişilerin kendisinden First National Bank (FNB) hesabının bilgilerini ve kripto para birimi cüzdanının da özel anahtarını istediğini ifade etti. Andrew eğer istenilenleri yapmazsa kızgın demirle işkence ve ölüme kadar giden tehditlere maruz kalmış.

İşkenceye Dayanamadı
İlk başta kripto para birimlerine vermeme konusunda kararlı olduğunu belirten Andrew, daha sonra işkencenin baskısı yüzünden yaklaşık 59.000 dolarlık Bitcoin transferi yapmayı kabul etmiş. Bunun yanı sıra banka hesabındaki  7.200 doları da gönderen Andrew, 200 dolar civarında nakit para, iki iPhone ve iki laptop da kaptırmış. Soygun tamamlanınca suçlular Andrew’in gözlerini bağlayıp, bir yolun ortasına bırakmışlar.

Konferansta Konuşma Yapması İçin Çağrılan Bitcoin Traderı, Dövüldü – Soyuldu ve İşkenceye Uğradı isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Konferansta Konuşma Yapması İçin Çağrılan Bitcoin Traderı, Dövüldü – Soyuldu ve İşkenceye Uğradı - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Coinbase onayladı: ETC saldırısında ilk rakam belli oldu Cardinal RAT Yazılımı, Fintech ve Kripto Para Şirketlerini Hedefliyor Bitcoin’de Yükseliş Hız Kazandı Piyasalarda Son Durum: Bithumb Bitcoin Diamond’ı Listeledi, Koinde Artış Yaşandı Eski Bitcoin Borsası Mt Gox İçin 22 Ekim Tarihi Neden Önemli? Bitwise CEO’su: “Ayı piyasası yeni yatırımcılar için yol açıyor.”

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır